تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

استقبال واشنگتن از سفر سیسی و ملک عبدالله به عراق

آمریکا و پارلمان عربی از نشست سه جانبه سران مصر، اردن و عراق در بغداد استقبال کردند. سفر عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر و عبدالله دوم پادشاه اردن به عراق تاریخی توصیف شده است.

کد خبر: ۹۸۰۴۹
۱۳:۳۷ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

 و پارلمان عربی

دیدارنیوز - به نقل از شبکه آمریکایی الحره، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: سفر تاریخی عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر و عبدالله دوم، پادشاه اردن به عراق گام مهمی در تقویت روابط اقتصادی و امنیتی بین سه کشور و تقویت ثبات منطقه‌ای است.

وزرای خارجه عراق، مصر و اردن بر اهمیت همکاری مشترک برای تحقق آینده‌ای بهتر برای تمام منطقه تأکید کردند.

این اولین نشست سرانی است که میان این سه کشور در بغداد برگزار می‌شود. پیشتر رهبران سه کشور در نیویورک و بعدا در امان دیدار کرده بودند.

عادل بن عبدالرحمن العسومی، رئیس پارلمان عربی نیز نتایج نشست سه جانبه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق با سیسی و عبدالله دوم در بغداد را ستود و گفت: این نشست ارزش زیادی برای تقویت فعالیت مشترک عربی دارد. این نشست از حیث زمان و اهمیت آن نشستی فوق العاده است؛ چراکه در زمانی برگزار شده که کشورهای عربی به شدت به حمایت و تقویت مکانیزم هماهنگی درباره مسائل مشترک نیاز دارند.

وی گفت: بیانیه پایانی نشست نشان دهنده آغاز مرحله جدیدی از روابط و همکاری میان این سه کشور در زمینه‌های اقتصادی و سرمایه گذاری است. این نشست برای تقویت گفتگوی سیاسی میان رهبران سه کشور درباره مقابله با چالش‌های جهان عربی اهمیت زیادی دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: