تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

نوه محمدعلی کلی به رینگ بوکس می‌آید

نیکو علی والش، نوه محمد علی کلی قهرمان افسانه‌ای بوکس جهان با باب آروم قرارداد همکاری امضا می‌کند. او درباره حضورش در مسابقات بوکس می‌گوید: «افتخار می‌کنم که راه پدربزگ خودم یعنی محمدعلی را ادامه می‌دهم.»

کد خبر: ۹۸۰۴۶
۱۳:۲۰ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

محمدعلی کلی

دیدارنیوز - نیکو علی، نوه نماد بوکس، یعنی محمد علی کلی، اولین مسابقه حرفه‌ای بوکس خودش را در چهاردهمین روز از ماه آگوست برگزار می‌کند و به همین خاطر قرارداد همکاری خودش با باب آروم را به امضا رسانده است.

او درباره حضورش در مسابقات بوکس می‌گوید: «افتخار می‌کنم که راه پدربزگ خودم یعنی محمدعلی را ادامه می‌دهم.»

نیکو علی والش با مروج بوکس یعنی باب آروم که در ۲۷ مبارزه پدربزرگش نقش داشته قرارداد امضا کرده است.

این جوان ۲۰ ساله درباره حضورش روی رینگ بوکس می‌گوید: «من افتخار می‌کنم که رشته ورزشی پدربزرگ خودم را ادامه می‌دهم. این مسئولیت بزرگی است که بر دوش من قرار گرفته است.»

باب آروم ۸۹ ساله برای اولین بار در ۱۹۶۶ مبارزه محمدعلی را در آمریکا تبلیغ کرد. در دفتر این مروج بوکس در آمریکا عکسی از او و محمدعلی آویزان است که امضای هر ۲ نفر آنها در این عکس به چشم می‌خورد. در این عکس باب آروم برای محمدعلی نوشته: «به محمد، کسی که این کار را با عشق انجام داد.»

آروم می‌گوید: «محمدعلی، مبارز بسیار خوبی بود. چه کسی باور می‌کرد بعد از گذشت این همه سال ما نوه این مبارز بزرگ را به دنیای بوکس معرفی کنیم؟ اما حالا این اتفاق رخ داده است. امیدوارم نیکو از موفقیت‌های پدربزرگ خودش الگو برداری کند. او شخصیتی عالی دارد. همانطور که از نوه مردی بزرگ چون محمدعلی انتظار می‌رود.»

محمد علی سه بار عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان را در رشته بوکس کسب کرد. او جایگاهی افسانه‌ای در ورزش داشت و همین هم باعث شد تا در سال ۱۹۹۹ میلادی بی بی سی اسپورت محمد علی را به عنوان ورزشکار قرن انتخاب کند.

محمدعلی بیش از سه دهه با بیماری پارکینسون مبارزه کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۶ میلادی درگذشت.

بر اساس گزارش اعتمادآنلاین، علی والش، نوه محمدعلی افسانه‌ای تاکنون نزدیک به ۳۰ مبارزه آماتور داشته و حالا می‌خواهد در مسابقات بوکس حرفه‌ای حضور پیدا کند.

منبع: اینتر آذ
برچسب ها: محمدعلی کلی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر