تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

خرید و فروش سهام توسط کارکنان کارگزاری‌ها مجاز شد

مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر مجوز خرید و فروش سهام برای کارکنان کارگزاری‌ها ابلاغ شد. باید دید این تصمیم چه تاثیری بر بازار بورس خواهد گذاشت.

کد خبر: ۹۸۰۰۵
۱۱:۰۵ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

خرید و فروش سهام توسط کارکنان کارگزاری‌ها

دیدارنیوز ـ مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار، صورتجلسه چهارم خرداد شورای عالی بورس مبنی بر مجوز خرید و فروش سهام کارکنان کارگزاری‌ها را به کلیه شرکت‌های کارگزاری ابلاغ کرد.

بر این اساس، پیشنهاد هیات مدیره سازمان بورس در خصوص اصلاح ماده ۳۱ آیین نامه معاملات در شرکت بورس تهران مصوبه سال ۸۵ شورای عالی بورس، مطرح و به شرح ذیل به تصویب رسید:

الف. شرکت‌های کارگزاری فاقد مجوز کارگزار/ معامله گری صرفاً مجازند از طریق سایر شرکت‌های کارگزاری و با رعایت دستورالعمل الزامات کفایت سرمایه و سایر قوانین و مقررات مرتبط، اوراق بهادار بنام را معامله کنند.

ب. اعضای حقیقی و نمایندگان اشخاص حقوقی عضو هیات مدیره شرکت‌های کارگزاری، مدیر/ مدیرعامل و کارکنان شرکت‌های کارگزاری و همسر و افراد تحت تکفل آنان با رعایت قوانین و مقررات و با رعایت بند ج این مصوبه و اصول و قواعد انصاف معاملاتی از قبیل اجتناب از معامله با اطلاعات نهانی، اجتناب از موارد تعارض منفعت و اجتناب از پیش دستی در انجام معاملات با استفاده از اطلاعات مشتریان، مجاز به انجام معاملات اوراق بهادار بنام خود هستند.

ج. معاملات اشخاص مشمول بند ب که در سامانه‌های معاملاتی تحت نظارت سازمان بورس ثبت می‌شود در حکم ارائه گزارشات معاملات این دسته از اشخاص به سازمان بورس و بورس‌ها تلقی می‌شود.

منبع: تسنیم
برچسب ها: بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: