تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

آماده باش برای نفت ۱۰۰ دلاری

«بلومبرگ» در گزارشی پیش بینی کرد به علت روند تدریجی افزایش تقاضای جهانی برای نفت خام، در آینده نزدیک قیمت این کالا به شدت افزایش خواهد یافت و به مرز ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

کد خبر: ۹۷۹۸۸
۱۰:۲۴ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

نفت 100 دلاری

دیدارنیوز ـ بر پایه گزارش رسانه آمریکایی «بلومبرگ»، اکنون بیشتر موجودی انبار‌های ذخیره نفت به شدت در حال کاهش است و این موضوع به علت رشد تقاضای نفت پس از بهبود اوضاع اقتصادی و کنترل نسبی ویروس بیماری کرونا رخ داده است.

قیمت نفت در دوره اخیر به بالاتر از ۷۰ دلار رسیده است و بر این اساس بلومبرگ در روند صعودی قیمت نفت، افزایش تقاضای جهانی در نیمه دوم سالجاری را عاملی مهم می‌داند. به همین دلیل امکان دارد بازار شاهد رکوردی در چند ماه آینده باشد.

البته دستیابی به رکورد ۱۵۰ دلاری سال ۲۰۰۸ خیلی سخت، اما برخی فعالان بازار حتی اعتقاد دارند نزدیک شدن به آن ارقام شگفت آور قبلی دور از دسترس نیست.

طبق این گزارش از ابتدای سال تاکنون قیمت نفت برنت نزدیک به ۵۰ درصد رشد داشته است. حال بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی پیش بینی می‌کنند نفت به فراتر از ۱۰۰ دلار هم برسد.

به نوشته این شبکه خبری، تا قبل از این برخی بانک ها، بازرگانان و معامله گران عمده از سه رقمی شدن قیمت نفت سخن می‌گفتند، اما اکنون برخی مدیران شرکت‌های بزرگ نفتی ملقب به بیگ اویل هم احتمال افزایش قیمت نفت تا ۱۰۰ دلار را دور از دسترس نمی‌دانند.

«دارن وودز» مدیرعامل اکسون موبیل اعتقاد دارد سرمایه گذاری اندک در سال‌های اخیر باعث شده تا اکنون افزایش عرضه به میزان تقاضا نباشد. راه افتادن دوباره چرخ‌های اقتصاد جهانی نیازمند توازن مجدد بازار است و تا زمان متعادل شدن عرضه و تقاضا شاهد رشد قیمت خواهیم بود. به همین دلیل در کوتاه مدت و تا زمانی که این توازن رخ بدهد احتمالا جهان شاهد قیمت‌های بالای نفت خام و حتی فراتر از ۱۰۰ دلار هم خواهد بود.

به نوشته بلومبرگ، گلدمن ساکس، رویال داچ شل، توتال و برخی دیگر از شرکت‌های نفتی و بنگاه‌های تجاری نیز خود را برای چنین روز‌هایی آماده می‌کنند. با اینحال پیش بینی می‌شود پس از یک پیک قیمتی بار دیگر قیمت نفت تا حد زیادی کاهش یابد و تعادل به بازار باز خواهد گشت.

منبع: تحریریه
برچسب ها: قیمت نفت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: