تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!

سازمان تنظیم مقررات مالی انگلیس با صدور دستورالعملی به صرافی باینانس از آن خواسته است تا در سریع‌ترین زمان ممکن به کلیه فعالیت‌های خود در انگلیس خاتمه دهد.

کد خبر: ۹۷۹۵۳
۰۹:۰۷ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

ممنوعیت فعالیت بزرگ‌ترین صرافی جهان در انگلیس

دیدارنیوز ـ رویترز نوشت: این نهاد همچنین به مشتریان این صرافی در انگلیس هشدار داده است که کلیه مسیولیت‌های تداوم استفاده از این پلتفرم بر عهده خودشان خواهد بود.

اگرچه هنوز انگلیس برای انجام فعالیت‌های مرتبط با ارز‌های دیجیتالی قانون خاصی ندارد، اما نهاد‌ها و موسساتی که این خدمات را ارایه می‌دهند از جمله صرافی‌های ارز‌های دیجیتالی باید از نهاد‌های نظارتی مجوز بگیرند. طبق دستورالعمل این سازمان انگلیسی به صرافی باینانس، این صرافی موظف است پیغامی با مضمون صرافی باینانس مجاز به انجام فعالیت در انگلیس نیست، را به کاربران انگلیسی نمایش دهد.

صرافی باینانس همچنین مکلف شده است تا اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشتریان انگلیسی را به نهاد‌های ناظر گزارش دهد. هنوز مشخص نیست چرا چنین تصمیمی علیه باینانس گرفته شده، اما در بیانیه نهاد انگلیسی آمده است باینانس به طور جدی الزامات قانونی را نادیده گرفته و امنیت مالی کاربران خود را به خطر انداخته است.

صرافی باینانس در ماه‌های اخیر محبوبیت زیادی بین کاربران انگلیسی یافته و شمار افراد فعال در آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود. این صرافی قانون مصوب ماه ژانویه که کلیه صرافی‌های دیجیتالی را مکلف به ثبت نام در سامانه ارز‌های دیجیتالی و گزارش دهی‌های مشکوک به پولشویی می‌کرد، نادیده گرفته بود. تاکنون تنها پنج صرافی ارز‌های دیجیتالی در انگلیس در این سامانه ثبت نام کرده اند.

انگلیس تنها کشوری نیست که رویکرد سختگیرانه‌ای را مقابل باینانس اتخاذ کرده است: نمایندگان مجلس ژاپن نیز پیشتر با صدور اخطاریه‌ای به این صرافی اعلام کرده بودند فعالیت‌های آن در این کشور غیرقانونی است. در آمریکا نیز مقامات وزارت دادگستری و اداره خدمات درآمدی از باینانس خواسته بودند اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مشکوک به پولشویی و فرار مالیاتی را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ارز دیجیتال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: