تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

مصرف آب در تهران از مرز ۳ میلیون ۶۰۰ هزار مترمکعب گذشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مصرف آب بر اساس آخرین آمار در پنجم تیر ماه سه میلیون و ۶۲۰ هزار متر مکعب به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه افزایش را نشان می‌دهد.

کد خبر: ۹۷۹۴۶
۰۸:۵۹ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

مصرف بالای آب در تهران

دیدارنیوز ـ محمدرضا بختیاری اظهار داشت: ۲ میلیون و ۴۹۵ متر مکعب آب از منابع سطحی و مابقی از منابع زیرزمینی تامین شده است.

وی افزود: مصرف آب در روز‌های سوم تیرماه سه میلیون و ۶۳۸ هزار متر مکعب و در چهارم تیرماه نیز سه میلیون و ۵۶۸ هزار متر مکعب به ثبت رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: سه میلیون متر مکعب معادل حجم آب دریاچه چیتگر است. میزان مصرف آب این روز‌های تهران حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب است که معادل ۱.۲ برابر مخزن دریاچه چیتگر است.

وی با اشاره به کاهش منابع آبی در تهران گفت: در سال آبی امسال حدود ۳۰ تا ۵ درصد میزان بارندگی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است، اما سال گذشته وضعیت برعکس بود و سال‌های ۹۸ و ۹۹ پر باران‌ترین سال‌ها در طول ۵۰ سال گذشته بودند.

بختیاری ادامه داد: در پایان اسفند ماه هر سال ارتفاع برف در اطراف سد لار به ۶ و نیم متر می‌رسید که امسال حداکثر ارتفاع برف در این منطقه یک متر بود.

وی با تاکید بر اینکه برای مدیریت مصرف آب رنگبندی تعیین شده است گفت: رنگ‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است که اولویت برخورد با مصارف فضای سبز و بنایی، مشترکان تجاری و دولتی و در آخر پرمصرف‌ها و بدمصرف‌های خانگی خواهد بود.

وی بیان داشت: از اول تیرماه برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال شده است و در صورت تداوم افزایش، محدودیت مصرف را اعمال خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرد: اکنون تهران در وضعیت نارنجی است و به مرحله قرمز و هشدار نرسیده است که در این راستا نیازمند همکاری شهروندان در مدیریت مصرف هستیم.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: