تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
مدیر میراث فرهنگی شهرستان ری

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری در واکنش به خبر‌هایی درباره تبدیل زندان هارون‌الرشید به انبار کشاورزی گفت: شایعه است، هیچ نشانه‌ای از انباری نیست، بازدید از این اثر تاریخی برای عموم آزاد است.

کد خبر: ۹۷۹۰۸
۱۸:۰۲ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

انباری شدن زندان هارون‌الرشید شایعه است

دیدارنیوز ـ به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، نوروز تقی‌پور اظهار کرد: در روز‌های اخیر شایعاتی مبنی بر این‌که زندان هارون‌الرشید به انبار کشاورزی تبدیل شده، پخش شده بود که برای رسیدگی به این موضوع به همراه بخشدار و رییس حوزه قضایی بخش خاوران از این اثر بازدید کردیم.

او افزود: در این بازدید هیچ نشانه‌ای مبنی بر انبار بودن این مکان مشاهده نشد و فضا کاملا تمیز است و در شرایط عادی قرار دارد و سازه این بنای تاریخی کاملا مستحکم است.

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ری گفت: زندان هارون‌الرشید تحت حفاظت اداره میراث فرهنگی است و بازدید از این اثر تاریخی برای عموم آزاد است.

تقی‌پور یادآور شد: زندان هارون‌الرشید مربوط به سده چهارم ه. ق در بخش خاوران شهرستان ری در دامنه کوه‌های مسگرآباد واقع شده و از بنا‌های شاخصی است که در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴ با شماره ۴۰۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آثار تاریخی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: