تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...

دو مدیر قدیم و جدید رادیو نمایش به مناسبت ۱۰ سالگی این شبکه با حضور در ویژه برنامه «پیدایش» درباره آغاز به کار این شبکه رادیویی سخن گفتند.

کد خبر: ۹۷۹۰۱
۱۶:۴۶ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

رادیو نمایش ۱۰ ساله شد

دیدارنیوز: به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، در برنامه «پیدایش» با محمود زنده نام اولین مدیر این مجموعه و محسن سوهانی مدیر کنونی آن و همچنین هنرمندان رادیو نمایش درباره «پیدایش» این شبکه رادیویی گفتگو شده است.

محمود زنده نام که اولین مدیر رادیو نمایش است، درباره این شبکه رادیویی یادآور شد: آن زمان در راستای توسعه سازمان صدا و سیما تعدادی شبکه جدید تشکیل شده بود که رادیو نمایش نیز یکی از آن‌ها بود و راه اندازی آن به دلیل پیچیدگی ساختار نمایش، تلاش مضاعفی را می‌طلبید.

وی افزود: آن سال‌ها مدیر طرح و برنامه شبکه دو تلویزیون بودم و از من دعوت شد که مسوولیت اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو را قبول کنم. این اداره کل نمایش‌های مختلف رادیویی را در زمان‌های مختلف برای شبکه‌های مختلف رادیو تولید می‌کرد و در مقطعی سازمان به این نتیجه رسید که یک شبکه مختص نمایش‌های رادیویی راه اندازی شود تا اینکه پس از تلاش‌های بسیار در تیرماه سال ۹۰ این رادیو افتتاح شد.

زنده نام گفت: ۱۰ سال است که رادیو نمایش با وجود فراز و فرود‌ها به حیات خود ادامه می‌دهد و امیدوارم با حضور پویا، جوان گرا و تلاش آقای دکتر سوهانی که از مدیران جوان این مجموعه هستند و همین طور صداقت و تعهدی که از آقای بخشی زاده معاون صدا سراغ دارم، رادیو نمایش قوت بیشتری بگیرد و به امید خدا گام‌های بعدی این شبکه رادیویی در دهه دوم مستحکم‌تر و قوی‌تر برداشته شود.

در ادامه محسن سوهانی، مدیر کنونی اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو و رادیو نمایش افزود: مدتی بود که رادیو نمایش از دوران اوج آغازینش فاصله گرفته بود و به عنوان مدیر این شبکه اولین گام این بود که دلیل آن را جستجو کنم که پس از مخاطب سنجی و مرور تماس‌ها و پیام‌های مردمی متوجه شدم عمده نظرات مردم نیز همین است.

مدیر رادیو نمایش ادامه داد: رادیو نمایش ۱۰ ساله شد، اما پدیده نمایش‌های رادیویی و اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو سن و سال قدمتی ۸۰ ساله دارد و در حال حاضر برنامه اصلی ما این است که این میراث معنوی و فرهنگی جان تازه‌ای بگیرد.

وی تأکید کرد: خبر خوشی که می‌توانم در سالگرد رادیو نمایش به هنرمندان این مجموعه بدهم آن است که به همراه معاون محترم صدا پیگیر مطالبات به حق هنرمندان این مجموعه هستم و امیدوارم بتوانیم هم دین این عزیزان را ادا کنیم و هم اینکه رادیو نمایشی خلاق، پویا و به روز داشته باشیم.

مستند «پیدایش» همزمان با ویژه برنامه رادیویی به همین نام، ساعت ۱۸ امروز در اینستاگرام رادیو نمایش منتشر می‌شود.

این فیلم در فضای مجازی رادیو نمایش به کارگردانی امیر شعیبی و اجرای میثم کریمی تهیه و تولید شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: رادیو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: