تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
رئیس پلیس امنیت اقتصادی اعلام کرد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای سومین مرحله طــرح سراسری مبــارزه بــا قـاچـاق کـالا و ارز و کشف بیش از یک هزار میلیارد و ۹۵۶ میلیون ریال کالای ممنوعه در سه ماهه اول سـال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در این راستا بیش از یک هزار متهم دستگیر و ۶۰۳ دستگاه خودرو توقیف شد.

کد خبر: ۹۷۸۵۳
۱۳:۱۵ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

کشف کالا‌های ممنوعه

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در اجرای بـرنـامـه عملیاتی پلیس مبـارزه با قاچاق کالا و ارز، سومین مرحله طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا (سه ماهه اول سال ۱۴۰۰) با اولویت مقابله با ورود کالا‌های ممنوعه به کشور به عنـوان یکی از راهبـرد‌های عملیـاتـی به منظور شناسایی و انهدام شبکه‌های قاچاق سازمان یافته و ناامن کردن مبادی ورودی و خروجی، محل دپو و توزیع کالای قاچاق و ممنوعه، تشدیـد بـرخـورد بـا این پـدیـده شــوم در سراسر کشور با استفـاده از تمـامـی امکانات و ظرفیت رده‌های انتظامی و مرزبانی اجرا شد.

وی افزود: در این مرحله از طرح انواع کالای ممنوعه، از قبیل تجهیزات دریافت از ماهواره، سیگار، استخراج گر رمز ارز دیجیتال، فرآورده‌های نفتی، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، خودرو و موتورسیکلت خارجی، چای، برنج، کیف و کفش، لوازم یدکی خودرو و مواد خوراکی کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: کارشناسان ارزش کشفیات قاچاق مذکور را بیش از یک هزار و ۹۵۶ میلیون ریال برآورد کردند و همچنین در این رابطه یک هزار و ۱۸۳ متهم دستگیر و ۶۰۳ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شد.

سردار مقیمی عنوان کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده‌های متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی و کالا‌های مکشوفه به سازمان اموال تملیکی تحویل شدند.

وی با تاکید بر لزوم منویات فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز "مدظله العالی" برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و رونق تولید داخل اشاره کرد و یادآور شد: پیش بینی فساد اقتصادی، پیشگیری از اخلال در نظام مالی و نظارت بر فضای اقتصادی کشور و در نهایت ایجاد امنیت در حوزه اقتصادی از وظایف اصلی پلیس امنیت اقتصادی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه با تمام توان و جدیت همواره با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله می‌کنیم از هموطنان خواست که در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت‌های غیرقانونی در این زمینه، مراتب را از طریق فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: پلیس ناجا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: