تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

مجازات خریدوفروش رمزارز در پیام‌رسان‌ها چیست؟

در طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی آمده که اگر هر فرد بدون مجوز بانک مرکزی اقدام به خریدوفروش رمزارز باشند به جریمه‌ای تا شش برابر ارزش کالا یا بهای ریالی ارز قاچاق محکوم می‌شود.

کد خبر: ۹۷۸۳۹
۱۱:۵۶ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

مجازات خریدوفروش رمزارز

دیدارنیوز ـ مجلس می‌خواهد در این هفته طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» بررسی کند. براساس این طرح قرار است قوانینی تصویب شود تا پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی طبق آن در ایران فعالیت کند.

اگر پیام‌رسانی قوانین ایران را نپذیرد فیلتر می‌شود. هر فردی هم که به دنبال این باشد که برنامه‌ای تولید کند تااز این محدودیت‌ها عبور کند مثل برنامه‌های وی. پی. ان و فیلترشکن مجازات می‌شود.

همچنین در خصوص کسب‌وکار در این پیامرسان‌ها نیز قوانینی وجود دارد. در متن این طرح آمده است: «هر شخصه مبادرت به عرضه، خرید و فروش «رمز ارز» بدون مجوز بانک مرکزی نماید حسب مورد مجازات‌های مقرر مواد ۱۸ و ۱۸ مکرر قانون و مبارزه با قاچاق کالا و ارز محکوم می‌شود.»

مجازات خریدوفروش رمزارز چیست؟

در ماده ۱۸ قانون مبارزه با قانون کالا و ارز آمده است: هر شخص که مرتکب قاچاق کالا و ارز و حمل و یا نگهداری آن شود، علاوه بر ضبط کالا یا ارز، به جریمه نقدی زیر محکوم می‌شود:

جریمه نقدی ارز ورودی، یک تا دو برابر بهای ریالی آن و جریمه نقدی ارز خروجی، دو تا چهار برابر بهای ریالی آن جریمه نقدی خرید، فروش یا حواله ارز، دو برابر بهای ریالی آن است.

در ماده ۱۸ مکرر نیز آمده نگهداری، عرضه یا فروش کالا و ارز قاچاق موضوع ماده (۱۸) این قانون حسب مورد توسط واحد‌های صنفی یا صرافی‌ها تخلف محسوب و مرتکب علاوه بر ضبط کالا و ارز به ترتیب زیر جریمه می‌شود:

مرتبه اول: جریمه نقدی معادل دو برابر ارزش کالا یا بهای ریالی ارز قاچاق

مرتبه دوم: جریمه نقدی معادل چهار برابر ارزش کالا یا بهای ریالی ارز قاچاق

مرتبه سوم: جریمه نقدی معادل شش برابر ارزش کالا یا بهای ریالی ارز قاچاق

و نصب پارچه یا تابلو بر سردر محل کسب به عنوان متخلف صنفی و تعطیل محل کسب به مدت شش ماه

برچسب ها: ارز دیجیتال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: