تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

استقلال کوتاه نمی‌آید/ الهلال در تهران

روزنامه شرق الاوسط در گزارشی از تلاش استقلالی‌ها برای میزبانی از الهلال در تهران گفت.

کد خبر: ۹۷۸۲۵
۱۱:۰۴ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

 الهلال در تهران

دیدارنیوز ـ حضور دو تیم استقلال و فولاد خوزستان در کشور عربستان برای انجام بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سبب شده تا باشگاه استقلال امیدوار به میزبانی از الهلال در خاک ایران باشد و علی‌رغم قوانینی که AFC در این زمینه و انجام بازی در زمین بی طرف برای نمایندگان دو کشور در نظر گرفته، باشگاه استقلال با اعتراض به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهان برگزاری بازی در ایران شده است.

این موضوعی است که روزنامه شرق الاوسط در آخرین شماره خود به آن پرداخته و گزارش مفصلی در مورد ماجرای میزبانی استقلال و تلاش باشگاه ایرانی برای میزبانی از الهلال در تهران پرده برداشته است؛ این گزارش را در ادامه می‌خوانید.

علی رغم لوایح و قوانینی که AFC در مورد بازی در زمین‌های بی طرف و بازی‌هایی که تحت این چارچوب برگزار می‌شود، باشگاه استقلال تهران نسبت به این شرایط اعتراض کرده و گفته تمام تلاشش را خواهد کرد تا مسابقه برابر الهلال در مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا در تهران برگزار شود.

استقلال در این زمینه بیانیه‌ای داده و در آن اشاره شده که استقلال نامه‌ای از AFC دریافت کرده که باید بازی در زمین بی طرف برگزار شود، ولی باشگاه استقلال تمام تلاشش را خواهد کرد که مشکل را حل کند و در تهران میزبان الهلال باشد. باشگاه استقلال همچنین در این نامه ذکر کرده که اگر شرایط میزبانی در تهران فراهم نشد، در دوبی از الهلال میزبانی خواهد کرد.

چندی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا از زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا پرده برداشت و به النصر عربستان این فرصت را داد که به دلیل کسب رتبه اول، مکان بازی با نماینده ایران را انتخاب کند و همین اختیار در مورد بازی الهلال و استقلال، به استقلال داده شده است.

طبق اعلام AFC مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا ۲۲ ام و ۲۳ ام شهریور از سر گرفته خواهد شد؛ در روز اول استقلال با الهلال بازی خواهد کرد و الشارجه با الوحده امارات. روز دوم هم النصر با تراکتور مصاف خواهد داد و پرسپولیس به مصاف دوشنبه تاجیکستان می‌رود.

از مارس ۲۰۱۶ کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل شرایط سیاسی و قطع رابطه ایران و عربستان، تصمیم گرفت مصاف تیم‌های دو کشور را در زمین بی طرف برگزار کند. چند سالی این اتفاق رخ نمی‌داد، ولی استقلال و فولاد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که به صورت متمرکز برگزار شد، در عربستان برگزار شد.

لازم به ذکر است آخرین دیداری که میان الهلال و استقلال در ایران برگزار شده، آپریل ۲۰۱۳ بوده که دو تیم در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با حضور ۸۰ هزار نفر بازی کردند و الهلال با گل نواف عابد برنده بازی شد.

استقلال و الهلال طی سال‌های گذشته پس از تصمیمی که برای برگزاری بازی در کشور بی طرف گرفته شد، ۴ مرتبه با هم در کشور‌های عمان، کویت، قطر و امارات و بازی کرده اند.

در فصل اول استقلال کشور عمان را برای میزبانی برگزید و الهلال هم کویت را. در فصل بعدی، اما استقلال ورزشگاهی در دوحه را انتخاب کرد و الهلال هم ورزشگاه محمد بن زیاد باشگاه الجزیره در ابوظبی را انتخاب کرد.

منبع: ورزش 3
برچسب ها: تیم استقلال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: