تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!

پرسپولیس، تیمی که فعلا صدرنشین لیگ برتر است ممکن است این رتبه را از دست بدهد و یک پله در جدول پایین بیاید.

کد خبر: ۹۷۸۱۸
۱۰:۲۷ - ۰۶ تير ۱۴۰۰

پرسپولیس چگونه صدر جدول را از دست می‌دهد؟

دیدارنیوز ـ رقابت‌های هفته بیست و چهارم لیگ برتر امشب به پایان می‌رسد که در حساس‌ترین مسابقه، فولاد در شهر اهواز پذیرای سپاهان، یکی از تیم‌های صدرنشین جدول رده بندی است.

این دیدار علاوه بر دو این تیم، برای تیم پرسپولیس هم حائز اهمیت است، چون نتیجه آن، می‌تواند روی رتبه کنونی پرسپولیس در جدول رده بندی تاثیر بگذارد. در حال حاضر، شاگردان یحیی گل محمدی از ۲۴ بازی ۵۱ امتیازی و صدرنشین هستند. سپاهان، اما ۴۸ امتیازی است و می‌تواند با برتری مقابل فولاد، صدرنشین شود و جای پرسپولیس را بگیرد.

در واقع اگر امشب سپاهان موفق شود فولاد را شکست دهد آن وقت به همراه پرسپولیس با ۵۱ امتیاز صدرنشین می‌شود، ولی از آنجا که تفاضل گل این تیم اصفهانی بهتر از رقیب تهرانی است، این شاگردان محرم نوید کیا در سپاهان خواهند بود که صدرنشین می‌شوند. در حال حاضر تفاضل گل پرسپولیس ۲۰ و تفاضل گل سپاهان ۲۱ است؛ طبیعی است که در صورت هم امتیاز شدن، سپاهان صدرنشین شود و پرسپولیس صدر را از دست بدهد.

هرنتیجه‌ای به غیر از پیروزی سپاهان، پرسپولیس را صدرنشین لیگ برتر نگه خواهد داشت.

دیدار تیم‌های فولاد و سپاهان، امشب، یکشنبه، ساعت ۲۰.۴۵ دقیقه برگزار خواهد شد.

منبع: فرارو
برچسب ها: پرسپولیس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: