تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

کنکور از سال ۱۴۰۲ هر سال ۲ بار برگزار می‌شود

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کردند، امتحان کنکور برای دروس تخصصی دو بار در سال برگزار شود و نتایج امتحانی که از لحاظ سوابق تحصیلی و اختصاصی کنکور سراسری گرفته می‌شود تا دو سال اعتبار داشته باشد.

کد خبر: ۹۷۲۶۳
۰۹:۳۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۰

برگزاری کنکور هر سال ۲ بار

دیدارنیوز ـ در جلسه روز گذشته این شورا، موضوع سامان دهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی بررسی و مقرر شد از سال ۱۴۰۲ سهم آموزش و پرورش در پذیرش کنکور به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور در دروس تخصصی ۴۰ درصد باشد، همچنین در کنکور سراسری دروس تخصصی و در سوابق تحصیلی دروس عمومی ارزیابی و سنجش می‌شود.

بر این اساس دانشگاه‌های کشور هم می‌توانند برای پذیرش دانشجو حدنصاب معدل را در نظر بگیرند. در جلسه دیروز از ۱۳ ماده این طرح ۶ ماده تصویب شد و بقیه مواد در جلسات آتی بررسی می‌شود.

برچسب ها: کنکور سراسری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: