تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
مدیرآبفای کرج

مدیر آبفای شهرستان کرج اعلام کرد که ۵۱ حلقه چاه آب این شهرستان به علت خشکسالی و برداشت بی رویه از مدار خارج شد.

کد خبر: ۹۷۲۶۰
۰۹:۳۷ - ۰۲ تير ۱۴۰۰

خروج چندیدن حلقه چاه آب شهرستان کرج از مدار

دیدارنیوز ـ علی مجد نسب روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: این شهرستان در مجموع دارای ۲۷۱ چاه آب است که۲۲۰ حلقه چاه آن‌ها فعال می‌باشد.

وی با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب، ادامه داد: اکنون یکی از مشکلات شهرستان کرج، آبیاری بخشی از فضای سبز کلانشهر کرج از محل آب شرب این شهر بوده که البته شهرداری کرج مکلف شد تا این آبیاری را در شب هنگام انجام دهد.

مدیرآبفای شهرستان کرج گفت: در زمان حاضر یک هزار رشته انشعاب آب شرب در اختیار فضای سبز شهرداری کرج است که انتظار می‌رود بخش عمده این انشعاب‌ها با پساب‌های بازچرخانی شده جایگزین شود ضمن آنکه وجود شمار زیادی انشعاب غیر مجاز بر مشکلات شبکه تامین آب کرج افزوده است.

مجدنسب افزود: ۸۰ درصد آب شرب شهرستان کرج از منابع زیر زمینی و ۲۰ درصد از آب‌های سطحی تامین می‌شود.

این مسوول با اشاره به فعالیت ۲ تصفیه خانه آب در کرج بیان داشت: اکنون در مجموع ۶۲ مخزن زمینی ذخیره آب به ظرفیت حدود ۲۷۰ هزارمتر مکعب در شهرستان کرج داریم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ تاکنون در کشور گفت: شیوع این ویروس با افزایش مصرف آب در شهرستان پرجمعیت کرج همراه بوده و فشار زیادی به منابع تامین آب این شهرستان وارد کرده است.

مدیر آبفای شهرستان کرج بیان داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان شست وشو‌ها در شهرستان کرج با شیوع این ویروس ۱۱ درصد نسبت به زمان قبل از افزایش یافته است.

مجدنسب گفت: سالانه ۱۰ هزار مشترک به شمار مشترکان آبفای شهرستان کرج افزوده می‌شود که در زمان حاضر شمار کل مشترکان این شهرستان ۲۷۵ هزار مشترک است.

مدیر آبفای شهرستان کرج، صرفه جویی در مصرف آب به ویژه در فصل تابستان را ضروری دانست و گفت: تنظیم کولر‌های آبی یا استفاده از پنکه برای خنک شدن، کمک شایانی به مصرف بهینه آب خواهد کرد.

یکم تا هفتم تیرماه، هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: خشکسالی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: