تیتر امروز

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!
«دیپلمات»؛ برنامه اول ـ قسمت دوم

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که در گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی به کندوکاو در ذهنیت و تجربیات و خاطرات آن‌ها می‌پردازد. منوچهر متکی وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم...

سازمان عفو بین الملل از مقامات اقلیم کردستان عراق خواست به سرکوب معترضان پایان دهند.

کد خبر: ۹۶۳۰۷
۱۲:۳۳ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

عفو بین الملل: مقامات اربیل سرکوب معترضان را متوقف کنند

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی، این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد، مقامات اقلیم کردستان باید سرکوبگری متوالی خود علیه اعتراضات که از طریق بازداشت‌های اجباری و آزار و اذیت صورت می‌گیرد، تمام کنند.درحال حاصر دستکم ۳۰ معترض در بازداشت هستند.

در این بیانیه آمده است که مقامات اقلیم باید فورا بازداشتی‌ها و کسانی که به دلیل شرکت در اعتراضات یا فعالیت و اقدامات حرفه‌ای مرتبط با اعتراضات در حق آنها حکم صادر کرده، آزاد کند.

براساس این بیانیه، دولت اربیل موجی از سرکوب وحشیانه را در چارچوب تلاش‌ها برای ساکت کردن منتقدانش در طول یک سال گذشته به راه انداخته است. مقامات اقلیم بین ماه مارس ۲۰۲۰ تا آوریل ۲۰۲۱ بیش از ۱۰۰ تن را در استان دهوک بازداشت کردند که اکثر آنها آزاد شده‌اند اما همچنان حداقل ۳۰ تن از جمله فعالان و روزنامه نگاران که حکم قضایی علیه آنها صادر شده، محبوس هستند.

مقامات اقلیم سال گذشته هفت فعال و روزنامه نگار را به دلیل برگزاری تظاهرات بدون مجوز بازداشت کردند و پنج تن از آنها به اتهام تلاش برای برهم زدن امنیت و ثبات اقلیم به شش سال زندان محکوم شدند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
قلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
0
0
احیانا این سازمان راجب ایرانم چیزی نگفته که. نه فک نکنم چون تو ایران سر کوب نداریم