تیتر امروز

انتقادات جهت‌دار از ستاره تیم ملی والیبال

پس از دیدار تیم ملی والیبال ایران مقابل آلمان هجمه‌ای از انتقادات علیه لژیونر ارومیه‌ای والیبال ایران مطرح شد.

کد خبر: ۹۵۷۰۳
۱۱:۴۲ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

انتقادات جهت‌دار از ستاره تیم ملی والیبال

دیدارنیوز - تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۱، مقابل آمریکا به یک پیروزی ارزشمند دست یافت، اما برابر تیم قدرتمند صربستان در حالی که دو بر یک پیش بود با نتیجه ۳ بر دو شکست خورد، اما پس از شکست ۳ بر ۲ مقابل تیم آلمان بود که موجی از انتقادات تند نسبت به عملکرد ولادیمیر آلکنو و به خصوص میلاد عبادی‌پور، دریافت کننده قدرتی و باتجربه تیم ملی از سوی برخی افراد و رسانه‌های منتسبشان در فضای مجازی دست به دست شد.


بیشتر بخوانید: قائدی هم به سرنوشت آل کثیر دچار خواهد شد ؟

 

شدت این انقادات نسبت به عبادی‌پور به حدی در ۲۴ ساعت گذشته رسید که بیشتر بازیکنان سابق، پیشکسوتان، مربیان و هواداران والیبال نسبت به این انتقادات واکنش نشان دادند و با انتشار مطالبی حمایتشان از این لژیونر بااخلاق والیبال را اعلام کردند.

در انتقاداتی که در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به عبادی‌پور وارد شده مطالبی آمده که واقعا نه از نظر فنی و نه از لحاظ منطقی قابل قبول نیست و شاید هدف از این انتقادات از سوی برخی از کسانی که نه سواد انتقاد دارند و نه دارای اطلاعات جامع و درست از والیبال، خراب کردن یک بازیکن برای مقاصد خودشان است تا به خیال خود بازیکنان مد نظر و مورد حمایتشان را ترکیب ثابت تیم ملی ببینند.

در بخشی از این انتقادات به کاهش سطح فنی عبادی‌پور در چهار سال اخیر و اینکه اصرار وی برای ماندن در تیمی همچون اسکرابلچاتوف لهستان در این امر تاثیر داشته، اشاره شده است. حال باید این سوال را پرسید که آیا پلاس‌لیگا که پس از لیگ ایتالیا و روسیه سومین لیگ معتبر والیبال در سطح جهان به شمار می‌رود، لیگ سطح پایین به شمار می‌رود؟ همچنین تیم اسکرابلچاتوف در فصول اخیر همواره یکی از مدعیان اصلی قهرمانی پلاس‌لیگا بوده و علاوه بر حضور مستمر در جام باشگاه‌های اروپا یکی از تیم‌های حاضر در جام باشگاه‌های جهان هم بوده است.

جالب آنجاست که عبادی‌پور از ابتدای حضورش در اسکرا همیشه در ترکیب ثابت بوده و یکی از برترین و محبوب‌ترین بازیکنان این تیم به شمار می‌رود. همچنین آمار و عملکرد درخشان این بازیکن ۲۸ ساله اهل ارومیه نشان از توانایی فنی و حتی رشد چشمگیرش در سالیان گذشته داد.

همچنین بهتر است زمانی که انتقادی می‌کنیم با اطلاعات دقیق و به روز باشد، زیرا اینکه گفته شود تیم اسکرا در فصول گذشته مدعی قهرمانی نبوده کاملا کذب است، زیرا با نگاه به آمار می‌بینیم که این تیم در ۱۳ فصل حضورش در پلاس‌لیگا ۵ بار عنوان قهرمانی را کسب کرده و در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در جایگاه چهارم ایستاده و تا روز‌های پایانی برای قهرمانی می‌جنگید و در فصل قبل‌تر نیز در رده سوم ایستاده است.

از طرفی دیگر ذکر این نکته که دلیل اصلی افت عبادی‌پور، اطمینان از جایگاهش در تیم باشگاهی و نبود رقیب جدی در پست دریافت کننده در تیم باشگاهیش کاملا اشتباه است، زیرا در فصل اخیر تیلور ساندر بازیکن نام آشنای آمریکایی به تیم اسکرا پیوست. حال باید این سوال را پرسید که آیا باشگاه پرافتخاری مانند اسکرابلچاتوف عاشق چشم و ابروی عبادی‌پور است که قراداد این بازیکن ایرانی را تمدید کند؟

در نهایت این نکته را هم نباید از یاد برد که در بازی آخر تیم ملی مقابل آلمان عملکرد عبادی‌پور ضعف‌هایی هم داشته، ولی قطعا آمار نشان می‌دهد که عبادی‌پور یکی از بهترین بازیکنان ایران به شمار می‌رود. اگر هم عبادی‌پور مقابل آلمان بد بوده، ولی در زمین مانده، تصمیمی بوده که آلکنو گرفته است. در نهایت ای کاش کسانی که هیچ کارنامه قابل دفاعی ندارند از نقدهای جهت دار خودداری کنند. نقدهایی که در برخی از آنها ردپای دلالی هم دیده می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: