تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: به مناسبت ۲۰ خردادماه روز جهانی صنایع‌دستی کارگاه رشته سفره‌بافی که به تازگی احیا شده، در راور افتتاح می‌شود.

کد خبر: ۹۵۱۸۲
۱۴:۰۴ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

کارگاه سفره‌بافی در راور

دیدارنیوز ـ کاظم حسین‌زاده، با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی در استان کرمان اظهار کرد: برگزاری همایش ویژه روز جهانی صنایع‌دستی و کارگاه آموزشی تجارت الکترونیک با همکاری اتاق بازرگانی در کرمان، برپایی همایش تجلیل از فعالان صنایع‌دستی در سیرجان و همچنین افتتاح کارگاه گروه بافته‌های‌داری، سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، فیروزه‌کوبی و برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در زرند از مهم‌ترین برنامه‌های هفته صنایع‌دستی است.

وی به بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی سطح استان کرمان توسط کارشناسان معاونت صنایع‌دستی این استان اشاره کرد و افزود: افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی، نشست هم‌اندیشی با هنرمندان بخش راین با حضور بخشدار و امام جمعه این بخش و افتتاح شرکت تعاونی تامین نیاز روستای بیدکردوییه و کارگاه گلیم‌بافی شهرستان بافت با حضور ۱۳۰ هنرمند صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته صنایع‌دستی است.

حسین زاده از افتتاح نمایشگاه پته‌دوزی گروه سروناز در کرمان خبر داد و گفت: افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان بم، افتتاح کارگاه‌های مختلف صنایع‌دستی در شهرستان فهرج و بخش نگین و افتتاح نمایشگاه در روستای برج معاذ این شهرستان نیز برای این هفته در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برگزاری جلسه هم‌اندیشی با فعالان حوزه صنایع‌دستی شهربابک، بازدید از کارگاه‌های فیروزه تراشی و روند ساخت بازارچه دایمی صنایع‌دستی این شهرستان در اولویت برنامه‌های معاونت صنایع‌دستی استان کرمان است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: در هفته صنایع دستی افتتاح کارگاه آموزش صنایع‌دستی، رونمایی از طرح صنایع‌دستی برای استفاده در مبلمان شهری شهرستان قلعه‌گنج با همکاری معین اقتصادی این شهرستان را نیز خواهیم داشت.

منبع: ایسنا
برچسب ها: صنایع دستی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: