تیتر امروز

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!
«دیپلمات»؛ برنامه اول ـ قسمت دوم

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که در گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی به کندوکاو در ذهنیت و تجربیات و خاطرات آن‌ها می‌پردازد. منوچهر متکی وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم...
کارگردان کولبرف مطرح کرد.

میلاد منصوری کارگردان فیلم سینمایی «کولبرف» به بهانه اعطای یک جایزه سینمایی به زنده‌یاد علی انصاریان برای نقش‌آفرینی در این فیلم، از خاطرات همکاری با این هنرمند در آخرین تجربه سینمایی‌اش گفت.

کد خبر: ۹۴۸۰۹
۱۴:۵۰ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

ملاد منصوری افتخاری که پس از مرگ نصیب علی انصاریان شد

دیدارنیوز ـ میلاد منصوری کارگردان فیلم سینمایی «کولبرف» درباره اعطای جایزه بهترین بازیگری جشنواره بلغارستان به زنده‌یاد علی انصاریان به‌واسطه ایفای نقش در این فیلم سینمایی گفت: این خبر در عین خوشحالی، واقعاً تلخ و ناراحت‌کننده بود. «کولبرف» برای علی انصاریان واقعاً یک فیلم خاص بود. خیلی از موقعیت‌های کاری را کنار گذاشت و بدون هیچ چشم‌داشتی پای این پروژه آمد. با مرام بسیار با ما همراه شد و مدام هم پیگیر نتیجه این فیلم سینمایی بود. همین امروز داشتیم یکی از پیام‌های صوتی علی را گوش می‌کردیم که پیگیر نتیجه کار شده بود و می‌خواست بداند در چه مرحله‌ای است.

این کارگردان درباره نقش‌آفرینی زنده‌یاد انصاریان در فیلم «کولبرف» هم گفت: واقعاً برای حضور در این فیلم علی انصاریان لحظه‌به‌لحظه وقت گذاشت. زمانی که بازیگران را انتخاب می‌کردیم برای این نقش کاندیدای دیگری داشتیم که به دلیل برخی اتفاقات این همکاری میسر نشد. خیلی اتفاقی پیگیر علی انصاریان شدم و به دفتر دعوتش کردیم. بعد که فیلمنامه را خواند گفت این نقش را طوری بازی می‌کنم که در میان نقش‌هایی که تا به امروز داشته‌ام، کاری متفاوت باشد. واقعاً از لحظه‌ای که فیلمنامه به دستش رسید، ثانیه به ثانیه با هم در ارتباط بودیم. خیلی ریزبینانه درباره نقش‌اش صحبت می‌کرد و با هم گفتگو می‌کردیم.

منصوری ادامه داد: من فیلم اولم را با همراهی و حمایت سید روح الله حسینی لرگانی سرمایه گذار و تهیه کننده مستقل و رفاقت دوستانی، چون حسین سلیمانی، دنیز متوسلی، مهدی رضایی، فرهاد عسگری و دیگر دوستان همکارم ساختم که ممنون تک‌تک آن‌ها هستم، چون به جرأت می‌توانم بگویم «کولبرف» فیلم به شدت سخت بود. وقتی علی انصاریان برای اولین روز کاری‌اش به مریوان آمد، اعضای گروه دچار مسمومیت شده بودند و کار به هم ریخته بود. وقتی بابت بی‌برنامگی از علی انصاریان که تازه رسیده بود، عذرخواهی کردم، خیلی گرم من را در آغوش گرفت و گفت تا نیمه شب هم لازم باشد، منتظر می‌مانم، من در اختیار پروژه‌ام.

وی افزود: علی انصاریان تمام تلاشش را کرد که در این پروژه متفاوت ظاهر شود و من هم تلاش کردم یک انصاریان متفاوت را در این فیلم ببینیم.

کارگردان «کولبرف» در ادامه گفت: زمانی که علی انصاریان در بستر بیماری بود ما نسخه‌ای از فیلم را آماده کردیم که او بتواند در بیمارستان کار را ببیند، اما اتفاق تلخ این بود که در همان روز آماده‌سازی این نسخه نهایی، علی به کما رفت و دیگر برنگشت. او نتوانست نسخه نهایی فیلم را ببیند و از میان ما رفت.

منصوری درباره برنامه‌ریزی برای اکران فیلم «کولبرف» هم توضیح داد: پخش جهانی فیلم آغاز شده و ان‌شالله بعد از اتمام آن با تهیه‌کننده باید برای برنامه‌ریزی عرضه در داخل به جمع‌بندی برسیم. در شرایط فعلی سینما‌ها هیچ برنامه‌ای برای اکران نداریم چراکه اساساً اکرانی در سینما‌ها وجود ندارد. منتظریم پخش جهانی به سرانجام برسد و بعد در صورت مساعدتر شدن شرایط برای اکران داخلی آن هم اقدام می‌کنیم.

این کارگردان در پایان مطرح کرد: به لطف خدا «کولبرف» در اولین حضور بین‌المللی خود رکورددار بیشتری نامزدی در بخش‌های بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلم، بهترین فیلمبرداری، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن و موفق به دریافت دو جایزه بهترین بازیگر مرد برای علی انصاریان نازنین و بهترین فیلمبرداری برای مهدی رضایی عزیز شد، این شروع یک اتفاق خوب بود برای تک‌تک بچه‌های «کولبرف» چه آن‌هایی که جلوی دوربین و چه آن‌هایی که پشت دوربین بودند، چون همه درخشان بودند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: