تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

کمبود واکسن باعث نگرانی جدیدی برای مردم شده است. خیلی‌ها از این می‌گویند که در مراجعه به مراکز منتخب برای تزریق دوز دوم به آن‌ها گفته شده فعلاً واکسن نیست. دیروز خبر‌هایی هم از استان‌هایی مانند فارس منتشر شد که به همین دلیل فعلاً واکسیناسیون متوقف شده است.

کد خبر: ۹۴۸۰۷
۱۴:۴۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

واکسن کجاست؟

دیدارنیوز ـ همین مسأله باعث شده در کنار بحث‌های انتخاباتی نوشته‌هایی را درباره همین موضوع در شبکه‌های اجتماعی بخوانیم؛ نوشته‌هایی همراه نگرانی و البته مطالبه واکسن: «‏چرا دیگه گروه سنی جدید برای زدن ‎واکسن اعلام نمی‌شه؟! مگه قرار نبود از این هفته واکسیناسیون ۶۵ سال به بالا شروع بشه؟»، «‏نوشته: «پس از تزریق واکسن کرونا چه اقداماتی انجام دهیم؟»

«شما بذار بزنیم، بعدش هر کاری بگی می‌کنیم. کو واکسن؟»، «‏موج پنج کرونا از هرمزگان شروع شده. خیلی از استان‌ها موجودی واکسن ندارن. خیلی از کسانی که دوز اول رو زدن برای دوز دوم واکسن موجود نیست»، «‏یه مواردی از تزریق واکسن خارج از سهمیه و گروه سنی شنیدم که نمی‌دونم واقعن چی باید بگم البته وقتی برای مثال فقط ۳ هزار صدا و سیمایی واکسینه می‌شوند چه انتظاری از مردم می‌شه داشت؟!»، «همان برنامه نیم‌بند واکسیناسیون هم در کشور به‌دلیل اتمام واکسن متوقف شده و مردم معطل رسیدن واکسن هستند.»، «قرار بود خرداد واکسیناسیون سراسری شروع بشه! حالا واکسن تموم شد.»، «‏تکلیف پدر هشتاد ساله من که دوز اول واکسن رو زده و موعود دوز دومش خیلی وقته گذشته، اما واکسن نیست، دقیقاً چی می‌شه؟»، «‏امروز نوبت تزریق دوز دوم واکسن مامان و بابا بود، ولی واکسن نیست»، «مطالبه اصلی مردم در حال حاضر واکسن کروناست»، «‏امروز بابای یکی از دوستان رفتند برای تزریق دوز دوم واکسن بهشون گفتند فعلاً نیست و برید خودمون خبر میدیم. یه دوست دیگه هم بهم گفته بود که واکسن برای دوز دوم یا نیست یا خیلی کمه. تا حالا نگران بودم کی نوبت واکسیناسیون مامان و بابا میشه، حالا باید غصه اینو بخورم که دوز دوم نیست.»، «‏باورم نمی‌شه ‎واکسن نیست حتی برا دوز دوم. شوخیه یعنی؟»، «‏توی استان فارس واکسن برای فاز دوم نیست. بعد دوستای من شاکی میشن که تو چرا داری سخت می‌گیری و جایی نمیری.»، «‏مادربزرگ و پدربزرگم، دیروز باید نوبت دوم ‎واکسن اسپوتنیک می‌زدن، رفتن خانه بهداشت گفتن: واکسن نداریم و کل استان مازندران هم الان نداره! صبر کنین تا ۹۰روز آینده ایشالله واکسن می‌رسه و خبرتون می‌کنیم! واقعاً با این وضعیت ‎کرونا را شکست می‌دیم»، «‏مادربزرگ من یه دوز واکسن زده، الان میگن دوز دوم نداریم، ولی نگران نباشین، خیلی مهم نیست که بینشون فاصله بیفته. دوستان همونطور که مستحضرید، دانشمندا بیکار بودن که گفتن با این فاصله باید تزریق بشه.».

منبع: ایران
برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: