تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

تعدادی از شهرستان‌ها دوز دوم واکسن را دریافت کردند و حدود ۸۰ درصد فرصت نوبت دوز دوم واکسن در استان فراهم نشده است.

کد خبر: ۹۴۸۰۳
۱۴:۴۱ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

فاصله تزریق دوز اول و دوم واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم

دیدارنیوز ـ مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: فاصله تزریق دوز اول و دوم واکسن کرونا متفاوت است جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، حدود ۸۰ درصد افرادی که در استان واکسیناسیون مرحله اول را دریافت کردند هنوز برای تزریق مرحله دوم فرصت دارند.

حسن رخشاد با بیان اینکه روند واکسیناسیون در گیلان بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ پیگیری می‌شود، اضافه کرد: هم اکنون واکسیناسیون گروه ۷۰ سال به بالا در استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۷۰ هزار دوز واکسن کرونا در نوبت اول در استان گیلان تزریق شده است، گفت: تعدادی از شهرستان‌ها دوز دوم واکسن را دریافت کردند و حدود ۸۰ درصد فرصت نوبت دوز دوم واکسن در استان فراهم نشده است.

مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبود دوز دوم واکسن کرونا در کشور و به طبع آن در استان، تصریح کرد: جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، زیرا در اولین فرصت پس از دریافت واکسن دوز دوم واکسن به افراد تزریق خواهد شد، این در حالیست که حدود ۸۰ درصد افرادی که واکسیناسیون مرحله اول را دریافت کردند هنوز برای تزریق مرحله دوم فرصت دارند.

رخشاد در پاسخ به این سوال که فاصله تزریق دوز اول و دوم واکسن کرونا چقدر است؟ افزود: دوز اول و دوم واکسن آسترازنکا به فاصله ۱۲ هفته تزریق، دوز اول و دوم واکسن سینوفارم به فاصله ۲۸ روز و دوز اول و دوم واکسن اسپوتنیک به فاصله ۹۰ روز است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: