تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...
رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی کرونا

رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: احتمال وقوع پیک پنجم در کوتاه‌مدت بسیار کم است، اما استعداد بالقوه برای پیک پنجم وجود دارد و ممکن است در ماه‌های پیش رو اتفاق بیفتد.

کد خبر: ۹۴۵۰۰
۱۵:۰۸ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

لزوم تزریق روزانه ۴۰۰ هزار دوز واکسن

دیدارنیوز ـ دکتر حمید سوری رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این پرسش که آیا با پیک پنجم کرونا نیز در کشور روبه‌رو خواهیم شد، عنوان کرد: احتمال رخ داد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است، اما ممکن است در ماه‌های پیش‌رو اتفاق بیفتد.

وی متذکر شد: البته این اتفاق بستگی به خود ما دارد؛ اینکه چقدر پوشش واکسیناسیون را گسترش دهیم؛ چرا که باید سرعت واکسیناسیون را افزایش داده و به روزی ۴۰۰ هزار دوز تزریق برسیم تا ایمنی جمعی ایجاد شود؛ در نتیجه باید رعایت پروتکل‌ها کماکان ادامه داشته باشد.

رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز داشت: متأسفانه کشور ما چهار بار دچار پیک‌های مختلف شده که عمدتاً ناشی از این بوده که مسئولان و مردم دچار خوش‌بینی کاذب شدند که به سراغ زندگی عادی برمی‌گردیم، اما اینطور نبود. بسیاری از کشور‌ها سه پیک داشتند، اما ما چهار پیک داشتیم که این نشان‌دهنده این است که خیلی زود باور خوش‌بینانه‌ای داشتیم و مراسم‌های مختلف را برگزار کردیم.

سوری افزود: بنابراین استعداد بالقوه برای پیک پنجم وجود دارد؛ با توجه به اینکه مواردی از واریانت‌های جدیدی به کشور آمده، اما سرنوشت محتومی به حساب نمی‌آید و باید بیشتر مراقبت کنیم.

چند روز پیش دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر روزانه تقریبا ۱۶۲ هزار دوز واکسن در سراسر کشور تزریق می‌شود که طی هفته‌های آینده، میزان تزریق روزانه واکسن به ۵۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

منبع: ایسنا
برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: