تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

مدیر عامل شرکت پالایش نفت تهران از بازگشت این پالایشگاه به مدار بهره‌برداری بعد از مبارزه ۲۶ ساعته با آتش خبر داد. پالایشگاه تهران

کد خبر: ۹۴۴۶۷
۱۲:۴۹ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

تولید در پالایشگاه نفت تهران

دیدارنیوز ـ پس از حادثه عصر روز چهارشنبه (۱۲ خرداد) در پالایشگاه تهران که منجر به آتش سوزی گسترده در مخزن ۲۰ هزار بشکه‌ای گازوئیل این پالایشگاه شده بود، نیرو‌های امدادی در تلاشی شبانه روزی موفق شدند با گذشت حدود ۲۶ ساعت مبارزه مستقیم و مستمر با آتش، آنرا خاموش کنند.

حامد آرمان فر، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران با تأیید این خبر گفت: با توجه به اطفاء کامل و موفقیات آمیز حریق توسط تیم‌های امدادی و نجات، پالایشگاه تهران از بامداد روز جمعه در مدار تولید قرار گرفت.

وی افزود: درواقع عملیات مهار آتش شامگاه پنجشنبه پایان یافت. به لطف خداوند و تلاش بی وقفه و ایثارگرانه نیرو‌های امداد و نجات و آتش نشانی اطفا آتش در کمتر از ۲۶ ساعت صورت گرفت و پالایشگاه اکنون به مدار تولید بازگشته است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در فرآیند تولید این پالایشگاه وجود ندارد.

عصر چهارشنبه (۱۲ خرداد) حادثه آتش‌سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی به‌منظور مهار و خاموش کردن آتش به‌سرعت وارد عمل شدند و در نهایت این حریق شامگاه پنجشنبه خاموش شد.

شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت پالایش ۲۵۰ هزار بشکه در روز در حدود ۱۷ تا ۲۰ درصد انرژی کشور را تولید می‌کند. این پالایشگاه در سال ۱۳۴۷ تأسیس شد و اکنون شامل ۲ پالایشگاه جنوبی و شمالی است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: