تیتر امروز

سخنگوی صنعت برق از آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق به ایران از ترکمنستان خبر داد و تصریح کرد: این میزان می‌تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان راتامین کند.

کد خبر: ۹۴۲۵۰
۱۴:۰۲ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰

آغاز واردات برق از ترکمنستان

دیدارنیوز ـ به نقل از توانیر، به گزارش به گفته مصطفی رجبی مشهدی، با اتصال خط انتقال برق ترکمنستان به سرخس، امکان واردات برق به میزان ۱۴۰ مگاوات از این کشور به ایران فراهم شد.

رجبی مشهدی که به صورت مجازی با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، با بیان این که صنعت برق همه توان و ظرفیت‌های خود را برای تامین برق مورد نیاز داخل به کار گرفته است، خاطرنشان کرد: در کنار بکارگیری همه ظرفیت‌ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی از نقشی بسیار تاثیرگذار در این میان برخوردار هستند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح‌های تشویق محور صنعت برق گفت: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با به کار بستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری کنند.

رجبی مشهدی تصریح کرد: قرار دادن کولر‌های آبی روی دور کند، تنظیم کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا ۱۸) مهم‌ترین راهکار‌ها برای پایدار ماندن شبکه برق کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: