تیتر امروز

محسن مهرعلیزاده؛ ناشناخته‌ای که فرصت برند شخصی اش را سوزاند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفتگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

محسن مهرعلیزاده؛ ناشناخته‌ای که فرصت برند شخصی اش را سوزاند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه دهم به برند سیاسی محسن مهرعلیزاده پرداخته است.
جانشین نمایندگی صلیب سرخ در ایران

جانشین نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: تامین واکسن مورد نیاز برای اتباع خارجی و مهاجرین با همکاری هلال احمر پیگیری می‌شود.

کد خبر: ۹۳۸۵۳
۱۴:۵۱ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

صلیب سرخ تامین واکسن کرونا برای مهاجرین

دیدارنیوز ـ دانیل مونیوس روخاس در نشست بررسی مسائل و مشکلات اتباع خارجی در یزد با بیان اینکه در این خصوص تاکنون حمایت‌های تخصصی لازم صورت گرفته افزود: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی با حضور نیرو‌های متخصص جزو برنامه‌های صلیب سرخ است.

وی بیان اینکه در شرایط کرونا و برای رسیدگی به وضعیت جامعه هدف توسط ایران با همکاری بخش‌های مختلف، اقدامات مناسبی صورت گرفته ادامه داد: اعزام تیم‌های متخصص برای ارتقای خدمات به خصوص برای مهاجرین و اتباع خارجی جزو برنامه‌های این کمیته است که تاکنون انجام شده است.

این مسوول یادآور شد: صلیب سرخ هیچگاه به دنبال موازی‌کاری با مجموعه‌های مختلف نیست و برای اختصاص بودجه، محدودیتی ندارد و با نگاه طولانی به طرح‌ها، به دنبال کمک تخصصی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و امدادی در خدمت رسانی به مهاجرین و اتباع خارجی است.

مونیوس روخاس اظهار کرد: رسالت اصلی ما کمک به افرادی است که در مخاصمات بین‌المللی درگیر مشکلات و انواع آسیب‌ها می‌شوند که نمونه بارز آن فعالیت‌هایی است که هم‌اکنون در کشور‌هایی همانند یمن، عراق و سوریه صورت می‌گیرد و با قوت در راستای کمک به مردم ادامه دارد.

جانشین نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: ارایه خدمات به مهاجرین و اتباع در ایران با بی‌طرفی کامل همانند سایر افراد این کشور صورت می‌گیرد و این امری زیبا، پسندیده و قابل ستایش است و به جد برای تداوم آن حمایت می‌شود.

مونیوس روخاس گفت: در یزد تاکنون برای رفاه و ارایه خدمات به اتباع و مهاجرین کار‌های بزرگی با همکاری بخش‌های مختلف به خصوص اداره‌کل اتباع خارجی و هلال احمر صورت گرفته و ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که از تمامی طرح‌ها با بررسی اقدام می‌شود.

کمیته بین المللی صلیب سرخ فعالیت خود را در ایران از سال ۱۳۵۶ (۱۹۷۷ میلادی) آغاز و حضور خود را در کشور در طول جنگ ایران و عراق ادامه داد.

فعالیت‌های کمیته بین المللی صلیب سرخ در طول جنگ ایران و عراق بیشتر معطوف به بازدید از اسرای جنگی، کمک رسانی به اسرا و آوارگان، انتقال پیام‌های صلیب سرخ و ایفای نقش میانجی بی طرف برای بازگرداندن اسرای بیمار و مجروح به وطن بود که تبادل اسرای جنگی ایران و عراق در سال ۱۳۶۹ نیز با نظارت و پشتیبانی کمیته بین المللی صلیب سرخ به انجام رسید.

پس از چند سال حضور محدود، کمیته بین المللی صلیب سرخ در سال ۲۰۰۱ فعالیت‌های خود را در ایران گسترش داد و این کار بیشتر به منظور حمایت از عملیات بشردوستانه این سازمان در افغانستان و سپس در عراق بود.

بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰، کمیته بین المللی صلیب سرخ دفاتری را در مشهد، ارومیه و کرمانشاه افتتاح کرد تا بتواند از عملیات لجستیکی خود در افغانستان و عراق حمایت کند.

امروزه کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنان به فعالیت خود در جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهد تا پاسخگوی پیامد‌های انسانی ناشی از مسائل مربوط به مفقودان جنگ ایران و عراق باشد. این سازمان با جمعیت هلال احمر ایران و دیگر سازمان‌ها و نهاد‌ها در حوزه‌های جستجوی مفقودان، توانبخشی جسمی و امداد بین المللی همکاری می‌کند.

آمار دقیق جمعیت اتباع بیگانه و مهاجرین در استان یزد اعلام نشده است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: صلیب سرخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: