تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

انجمن علمی دانشجویی محیط زیست دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس، وبینار «گونه‌های مهاجم و تبعات آن بر تنوع زیستی» را برگزار می‌کند.

کد خبر: ۹۳۸۲۵
۱۳:۲۰ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

 وبینار «گونه‌های مهاجم و تبعات آن بر تنوع زیستی»

دیدارنیوز ـ گونه‌های مهاجم که به نام‌هایی مانند گونه‌های بیگانه نیز شناخته می‌شوند، گونه‌های غیر بومی یک اکوسیستم هستند که اکوسیستمی که در آن مستقر می‌شوند را به طور قابل توجهی تغییر می‌دهند و یا در آن اختلال ایجاد می‌کنند. گونه مهاجم به دلیل آنکه تعلقی به زادبوم معرفی‌شده به آن ندارد می‌تواند گونه‌های رقیب را کنار بزند و مانع از رشد و زایش دیگر گونه‌هایی شود که به صورت طبیعی در آن منطقه زندگی می‌کرده‌اند.

حملات بیگانگان ممکن است منجر به تغییرات گسترده‌ای در ساختار، ترکیب و توزیع جهانی موجودات زنده در محل‌هایی معرفی‌شود که در نهایت منجر به همگن‌سازی جانوران و گیاهان جهان و از بین رفتن تنوع زیستی شود یا گونه‌ای مهاجم می‌توانند چرخه مواد غذایی و هیدرولوژی در اکوسیستم‌های بومی را تغییر دهند و یا باعث ایجاد رقابت در مواد مغذی، نور خورشید، فضا یا آب شوند که اثرات مضر آن می‌تواند منجر به انقراض گونه‌های بومی شود.

این برنامه با حضور دکتر مریم شهبازی ـ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و رییس کارگروه تنوع‌زیستی اتحادیه انجمن‌های علوم زیستی ایران، روز سه شنبه، ۱۱ خرداد، ساعت ۲۱ الی ۲۲ به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این برنامه به لینک b ۲ n.ir/tmu ۹۹ مراجعه کنند.

 وبینار «گونه‌های مهاجم و تبعات آن بر تنوع زیستی»

 

منبع: ایسنا
برچسب ها: آبزیان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: