تیتر امروز

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!
آتش سوزی سریالی جنگل‌های ایران ادامه دارد

قلب زاگرس در آتش؛ تنها اشک‌ باقی مانده است!

این گزارش تکراری است. زاگرس در آتش است و صدها تن با دست خالی برای خاموش کردن آن می‌کوشند. زاگرس در آتش است و گویی برای زاگرس هم مانند همه ما تنها اشک باقی مانده است.
تابلو بورس

از زمان سقوط رونق بازار بورس در نیمه سال گذشته تا به حالا، سهامداران رشد نزدیک به ۳ درصدی شاخص کل را تجربه نکرده بودند، اتفاقی که امروز رخ داد. امروز میزان تقاضا در بازار به شدت افزایش یافت.

کد خبر: ۹۳۴۵۲
۱۳:۲۲ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

تابلوی بورس شاخص کل شاخص هم وزن فرابورس اوراق بهادار

دیدارنیوز ـ سرویس اقتصادی: در پایان روز معاملاتی امروز، ۸ خرداد، شاخص کل بورس، شاخص کل هم‌وزن و شاخص فرابورس روندی صعودی داشتند. شاخص کل اوراق بهادار ۲.۷۲ درصد رشد کرد و ۳۰ هزار و ۱۰۱ واحد افزایش داشت و بر روی ارتفاع یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۷۹ ایستاد. شاخص هم‌وزن هم با صعود ۲ هزار و ۴۶۲ واحدی بر روی ۳۸۵ هزار و ۶۱۳ ایستاد.

هفت نمادی که بیشترین تأثیر را بر شاخص کل بورس گذاشتند عبارتند از: «فولاد»، «فارس»، «فملی»، «کگل»، «شستا»، «وامید» و «کچاد». شش نماد از این هفت نماد مثبت بودند.

نماد‌های «ثبهساز»، «کویر»، «وبملت»، «ولپارس»، «پتایر»، «خساپا» و «فاراک» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «چخزر»، «غگیلا»، «وپویا»، «فتوسا»، «وسپهر»، «سبزوا» و «بکهنوج» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

آخرین قیمت ۱۸۲ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۹۴ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها امروز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به بیش از سه هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان رسید.

شاخص کل فرابورس نیز با روندی صعودی، ۱۴۹ واحد رشد داشت و بر روی ۱۷ هزار و ۷۳۲ ایستاد. نماد‌های تأثیرگذار فرابورس عبارت بودند از «آریا»، «هرمز»، «بپارس»، «زاگرس»، «غصینو»، «شگویا» و «ذوب».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: