تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: زلزله پنج ریشتری مرز استان‌های فارس و کهکیلویه و بویراحمد حوالی بابامنیر خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.

کد خبر: ۹۳۳۶۳
۰۹:۴۲ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۰

زلزله بابامنیر خسارتی نداشته است

دیدارنیوز ـ مهدی، ولی پور با اعلام گزارش نهایی زلزله پنج ریشتری بابا منیر افزود: با کسب اطلاع از وقوع این زمین لرزه، ستاد بحران بلافاصله در کشیک امداد مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط فوری با جمعیت هلال احمر استان‌های فارس و کهکیلویه و بویراحمد، دستورات لازم ستادی برای اعزام دو گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده صادر شد.

وی ادامه داد: با اعزام دو گروه ارزیاب سه نفره به محل وقوع زمین لزره، در ارزیابی‌های اولیه و گزارش‌های دریافتی از شهردار منطقه و دهیاران مشخص شد این زمین لرزه خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: این زلزله بین شهر بابا منیر و شهرستان گچساران و همچنین خالی از روستا و سکنه رخ داده است؛ در روستا‌های اطراف کانون زلزله هم از جمله برم سیاه، مرغ، رباط، میشان، بیدکرز و بابامنیر گزارشی مبنی بر وجود خسارت اعلام نشده است.

ولی پور اطلاعات جمعیتی تا شعاع ۱۵ کیلومتری از محل وقوع زلزله را تشریح کرد و توضیح داد: جمعیت کل این منطقه ۳۰۳۳ نفر، تعداد مردان ۱۴۸۷ نفر، تعداد زنان ۱۵۲۶ نفر، تعداد خانوار‌ها ۷۹۶ و تعداد روستا‌ها ۴۲ از سوی گروه‌های ارزیاب اعزامی ثبت و مخابره شده است.

وی فعال سازی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات، استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، اعزام ۲ تیم ارزیاب از نزدیکترین پایگاه‌ها به محل وقوع این زلزله و برقراری ارتباط با دهیاران و مسئولین خانه‌های هلال را از مهم‌ترین اقدامات مدیریتی بحران این زلزله عنوان کرد.

لازم به ذکر است: به گزارش مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، محل وقوع این زلزله ۵ ریشتری مرز استان‌های فارس و کهکیلویه و بویر احمد - حوالی بابامنیر بوده و در ساعت ۰۱:۰۵:۵۴ بامداد شنبه ۸ خرداد رخ داد.

 

منبع: ایرنا
برچسب ها: زلزله
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: