تیتر امروز

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۱) + فایل صوتی

ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه؛ خاورمیانه پشت حصار!

در یازدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی رضا قنبری به سراغ موضوع بحث‌برانگیز هفته‌های اخیر یعنی ساخت دیوار مرزی ایران و ترکیه پرداخته است. انگیزه‌های دولت ترکیه و مختصات این دیوار چیست؟

آمادگی پورتو برای میزبانی فینال لیگ قهرمانان

پورتو کاملا آماده است تا فینال لیگ قهرمانان را روز یکشنبه میزبانی کند.

کد خبر: ۹۳۰۹۱
۱۹:۳۰ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

آمادگی پورتو برای میزبانی فینال لیگ قهرمانان

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری فرانسه،  بعد از لیسبون سال گذشته حالا نوبت پورتو است. یک بار دیگر پرتغال با پیشنهاد میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا برای نجات یوفا وارد عمل شد. فینالی که که برای دومین سال پیاپی به دلیل شیوع کرونا از استانبول گرفته شد.

با کاهش بحران Covid-۱۹  توانایی اثبات شده در سازماندهی بزرگترین مسابقه فوتبال باشگاهی اروپا و رابطه خوب بین فدراسیون پرتغال و نهاد حاکم اروپا، پرتغال تنها گزینه واقعی برای برگزاری مسابقه بین منچسترسیتی و چلسی بود.

الکساندر چفرین رئیس یوفا گفت: بار دیگر ما به دوستان خود در پرتغال مراجعه کرده ایم تا به یوفا و لیگ قهرمانان کمک کنیم و من مثل همیشه ، از فدراسیون فوتبال پرتغال و دولت پرتغال بسیار سپاسگزارم که توافق کردند در این مدت کوتاه مسابقه را برگزار کنند. جای تاسف است برای استانبول، که در ابتدا قرار بود فینال ۲۰۲۰ را میزبانی کند و در ادامه سال ۲۰۲۱ که در هر دو مورد این شرایط محقق نشد.

یوفا اصرار دارد که پس از قهرمانی بایرن مونیخ در سال گذشته پشت درهای بسته، بازی فینال این فصل در مقابل جمعیت برگزار شود.

پس از آنکه مقامات پرتغالی گفتند ۳۳ درصد ظرفیت ورزشگاه را می توان پر کرد یوفا وارد عمل شد و بیش از ۱۶ هزار بلیت برای این بازی کنار گذاشته است.
پرتغال تنها کشور اتحادیه اروپا است که در حال حاضر در لیست سبز دولت انگلیس برای سفر است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: