تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گیلانغرب با اعلام اینکه سال گذشته ۴۹ فقره آتش‌سوزی در سطح ۹۵ هکتار از مراتع مشجر این شهرستان به وقوع پیوست از مردم و دوست‌داران طبیعت خواست برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی این شهرستان اداره منابع طبیعی را یاری دهند.

کد خبر: ۹۳۰۳۱
۱۲:۲۰ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

کمک مردم برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در منابع طبیعی

دیدارنیوز ـ جبار، ولی پور افزود: در راستای پیشگیری و مقابله با حریق‌های احتمالی در منابع طبیعی تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

وی با قدردانی از همکاری و همراهی سازمان‌های مردم نهاد، همیاران طبیعت، نیرو‌های مردمی، دهیاران، بخشداران و به ویژه پشتیبانی و کمک‌های فرماندار شهرستان به خاطر خرید ۳۰ دستگاه دمنده اطفای حریق برای دهیاران مناطق جنگلی اظهار داشت:با عنایت فرماندار قرار است تعداد دیگری دستگاه دمنده و وسایل انفرادی لازم خریداری و در اختیار دهیاری‌های نقاط مختلف شهرستان قرار گیرد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گیلانغرب گفت: برقراری کشیک شبانه‌روزی، تیغه‌زنی حاشیه جاده‌های جنگلی، تجهیز اتاق بحران و آماده به کار نمودن دمنده‌های اطفا حریق، انعقاد تفاهم‌نامه با انجمن سبز زاگرس به منظور پیشگیری و اطفای حریق‌ها، به کارگیری تعداد ۳۰ نفر دیده‌بان در مناطق بحرانی از اقدام‌های صورت گرفته در جهت پیشگیری و مقابله با حریق‌های احتمالی است.

ولی پور از مردم و طبیعت دوستان برای صیانت از منابع ارزشمند طبیعی بعنوان یک موهبت الهی برای نسل‌های آینده استمداد طلبید.

شهرستان گیلانغرب ۲۰۵ هزار هکتار منابع طبیعی دارد، که ۷۵ هزار آن جنگلی و ۱۳۰ هزار آن مرتعی است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: