تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...
با امضای جهانگیری

با امضای معاون اول رئیس جمهور، تصویب نامه مربوط به تمدید بخشودگی اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در ایام کرونا ابلاغ شد.

کد خبر: ۹۲۷۰۵
۱۸:۰۰ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

 تمدید بخشودگی اجاره‌بهای اماکن واگذار شده در کرونا

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان و با توجه به محدودیت‌های مقرر توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و عدم امکان انتفاع از اماکن استیجاری به ترتیب و میزان پیش بینی در قرارداد اجاره و به تبع عدم تحقق دین ناشی از قرارداد اجاره، با تمدید مصوبه دولت درخصوص بخشودگی اجاره بهای اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در ایام کرونا موافقت کرد.

براین اساس، کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بر پایه مصوبه ستاد مزبور و تشخیص و احراز موضوع، حسب مورد و به تناسب، همه یا بخشی از اجاره بهای اماکن مورد اجاره به بخش خصوصی را تا پایان سال ۱۴۰۰ دریافت نکنند و یا پرداخت اجاره بها یا بازپرداخت تسهیلات بهره برداران مزبور را تا تاریخ فوق به تعویق بیندازند.

همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی در قرارداد‌های اجاره اماکن واگذارشده به بخش خصوصی که تا پایان سال جاری خاتمه پیدا می‌کنند، مجاز به تمدید قرارداد‌ها به مدت یک سال از تاریخ خاتمه آن بدون افزایش مبلغ قرارداد می‌باشند و در خصوص قرارداد‌های بیش از یک سال نیز در سال جاری افزایش اجاره‌بها اعمال نمی‌گردد.

منبع: مهر
برچسب ها: اجاره بها
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: