تیتر امروز

شمارش معکوس برای احیای برجام

شمارش معکوس برای احیای برجام

هیئت‌های مذاکره‌کننده برجام به پایتخت‌های خود برگشته‌اند. این قرارداد پرماجرا هفته‌های پرنوسانی در پیش دارد، اما صدای احیای آن بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. برجام حتی قبل از آن که روحانی...
محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود
امروز روز ملی محیط‌بان است

محیط‌بانان و جان‌هایی که بی‌رحمانه گرفته می‌شود

احراز درجه جانبازی و شهادت، تعیین شغل محیط‌بانی به عنوان شغل سخت و زیان آور و بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه، کمبود نیروی محیط‌بانی، افزایش حقوق و دستمزدها، افزایش ناوگان و تجهیزات محیط‌بانی، کم کردن...

مدافع ایرانی تیم فوتبال سومقاییت آذربایجان به تیم ملی این کشور دعوت شد.

کد خبر: ۹۲۳۳۶
۱۲:۲۰ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

دعوت دومین فوتبالیست ایرانی به تیم ملی آذربایجان

دیدارنیوز - در هفته نخست دیدارهای انتخابی جام جهانی در قاره اروپا، پرتغال در استادیوم آلیانز تورین به مصاف آذربایجان رفت و در حالیکه انتظار می رفت شاگردان فرناندو سانتوس با نتیجه پر گلی این بازی را به پایان برسانند، اما این اتفاق رخ نداد و یاران کریستیانو رونالدو با یک گل به خودی بازی را برنده شدند.

در این دیدار علی قربانی مهاجم ایرانی الاصل سابق استقلال و سپاهان که پس از حضور در باشگاه سومقاییت، به دعوت جیانی د بیاسی سرمربی آذربایجان ملیت این کشور را پذیرفت ۸۵ دقیقه در ترکیب این تیم به میدان رفت و مقابل رونالدو و سایر ستارگان پرتغالی قرار گرفت.

علی قربانی درباره مهاجرت خود به آذربایجان اعلام کرده بود که پناهنده سیاسی نشده است و صرفاً یک تصمیم ورزشی گرفته است. 

حالا یک ایرانی دیگر حاضر در باشگاه سومقاییت نیز به تیم ملی آذربایجان دعوت شده است تا مشخص شود او نیز همانند علی قربانی از ایران مهاجرت کرده، تغییر تابعیت داده و ملیت آذربایجان را پذیرفته است.

جیووانی دی‌بیاسی، سرمربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال آذربایجان نام حجت حق‌وردی، مدافع ایرانی سومقاییت را در بین فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی قرار آذربایجان قرار داد.

به نظر می‌رسد بعد از علی قربانی، قرار است حجت حق‌وردی نیز به عنوان دو بازیکن ایرانی با پذیرفتن تابعیت آذربایجانی برای این تیم به میدان برود.

حجت حق وردی پیش از این در تیم‌های ابومسلم، ذوب آهن و پیکان نیز بازی کرده بود. او از سال ۲۰۲۱ در سومقاییت بازی می کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: