تیتر امروز

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!
هشدار به کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی‌اند

اخراج اسکوچیچ، پوست خربزه زیر پای فوتبال ایران!

در فاصله کمی از موفقیت تیم ملی در منامه، انتشار برخی اخبار در مورد پایان کار اسکوچیچ و آوردن یک مربی نامدار، قطعا مثل یک خنجر از پشت برای فوتبال ایران خواهد بود.
کارشناسان سیاسی و شگفتی‌های انتخابات ۱۴۰۰
برد قاطع رئیسی، گستردگی آرا باطله و شکست سنگین اصلاح‌طلبان

کارشناسان سیاسی و شگفتی‌های انتخابات ۱۴۰۰

ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهوری ایران شد. اما این‌بار آمار آرای باطله و سفید انتخابات ریاست جمهوری شگفتی آفریده است. از طرف دیگر رای عبدالناصر همتی نیز بسیاری از اصلاح طلبان را شوکه کرده است.
در فاز سوم مطالعات بالینی صورت خواهد گرفت

رییس گروه تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به اجرای فازهای مختلف واکسن رازی کووپارس گفت: در اجرای فاز سوم مطالعات که تا شهریور ادامه دارد بیش از ۱۰ هزار نفر از داوطلبان واکسن را دریافت خواهند کرد.

کد خبر: ۹۰۹۲۹
۱۵:۰۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

واکسیناسیون ۱۰ هزار داوطلب واکسن رازی

دیدارنیوز ـ به گزارش شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ‌ وبینار معرفی دستاوردهای ایران در تولید واکسن کرونا به همت واحد بین المللی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد تا دستاوردهای دانشمندان و شرکت‌های ایرانی در تولید واکسن کرونا معرفی شود.

این رویداد آنلاین، بستری تعاملی میان متخصصان و فناوران فعال در حوزه‌های سلامت ایجاد و دستاوردهای ایران در تولید واکسن کووید ۱۹ را معرفی کرد، همچنین فعالان شرکت‌های برجسته ایرانی تجربه‌ها و دستاوردهای خود را در مورد واکسن کرونا، میزان اثربخشی و مراحل تولید ارائه دادند.

از اواخر سال ۹۸ بود که ویروس کووید ۱۹ جهان را درگیر کرد، ویروسی با چهرهای ناشناخته از خانواده آنفلوآنزاهای معمول هر ساله که جهش یافته بود و شکلی مقاوم تر داشت، این بیماری با سرعتی باورنکردنی دنیا را درنوردید و همه کشورها را درگیر کرد، ایران از جمله کشورهایی بود که خیلی زود به این بیماری مبتلا شد. اما از همان روزهای ابتدایی دانشمندان کشورمان دست به کار شدند و در تکاپوی یافتن راهی برای درمان این بیماری بودند. تولید واکسنی برای ریشه‌کنی ویروس کووید ۱۹ که نفس بیماران، کادردرمان، اقتصاد و مناسبات و تعاملات جهانی را به شماره انداخته است.

این تلاش‌ها امروز به ثمر نشسته و چند واکسن ایرانی برای درمان بیماری کرونا در حال گذراندن مراحل تست‌های بالینی است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از حامیان اصلی این کار محسوب می‌شود. به همت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با برگزاری وبیناری، این دستاوردها در سطح بین‌المللی معرفی شد.

در این وبینار بین‌المللی که بیش ۷۰ متخصص از ۱۰ کشور شرکت کردند، کیهان آزادمنش مدیر گروه تحقیقات و ویروس‌شناسی انستیتوپاستور، سیدرضا بنی‌هاشمی، رئیس گروه تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی و محمد تقویان عضو گروه تحقیقاتی واکسن کوو ایران برکت حضور داشتند و دستاوردهای ایران در این حوزه را معرفی کردند.

واکسن کووبرکت؛ بدون عوارض جدی

محمد تقویان عضو گروه تحقیقاتی واکسن کوو ایران برکت در این رویداد برخط، با اشاره به ارائه دستاوردهای شرکت شفا فارمد در تولید واکسن کرونا، گفت: در مرحله نخست حدود ۱۵۰ نفر در تست بالینی شرکت کردند و با فاصله‌های زمانی دو هفته‌ای میزان آنتی‌بادی‌ها کنترل و نتایج ثبت شد.

وی افزود: پس از واکسیناسیون، عوارض جانبی مختصری مانند بدن درد و تب خفیف در این داوطلبان دیده شد و عوارض شدیدی گزارش نشد. فازهای دوم و سوم بالینی نیز به ترتیب با حضور ۲۶۰ و ۲۰ هزار نفر داوطلب شروع شده است. امکانات لازم برای تولید واکسن تهیه شده و پیش بینی می‌شود که ماهیانه ۲۰ میلیون دز از این واکسن تولید شود

واکسیناسیون ۱۰ هزار داوطلب تا شهریورماه ۱۴۰۰

در ادامه این وبینار، سیدرضا بنی‌هاشمی رئیس گروه تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی با ارائه تاریخچه ای از موسسه واکسن سازی رازی، بیان کرد: در فاز نخست حدود ۱۳۳ نفر، در فاز دوم ۵۰۰ نفر واکسن دریافت کردند و در فاز سوم که تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت بیش از ۱۰ هزار نفر از داوطلبان واکسن را دریافت خواهند کرد.

کیهان آزادمنش مدیر گروه ویروس شناسی موسسه پاستور ایران نیز، توضیحاتی در مورد ساختار انواع مختلف واکسن های کرونا فعلی ارائه کرد و میزان تاثیرگذاری آنها را مورد بررسی قرار داد و مزایا و معایب آنها را تشریح کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: