تیتر امروز

نه دوز اول واکسن کرونا هست و نه دوز دوم!

نه دوز اول واکسن کرونا هست و نه دوز دوم!

قصه پرغصه نبود واکسن کرونا در روز‌هایی که خطر شروع پیک پنجم از رگ گردن به همه نزدیک‌تر است، دغدغه جدی این روز‌های مردم است؛ از سالمندانی که منتظر دوز دوم هستند تا برخی از بیماران خاص.
فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...
گزارش میدانی دیدار از وضعیت مراکز واکسیناسیون کرونا

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...

تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان با تاخیر مواجه شده است. نسرین نیکنام در گزارشی میدانی به تنها مرکزی سر زده است که تا چند روز قبل امکان تزریق دوز دوم واکسن در آن وجود داشت، اما...

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان اعلام کرد که اگر طالبان صلح نکند، ایالات متحده از تداوم دولت فعلی حمایت خواهد کرد.

کد خبر: ۹۰۴۵۸
۱۰:۲۷ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

خلیل‌زاد: اگر طالبان صلح نکند، آمریکا از تداوم دولت فعلی حمایت می‌کند

دیدارنیوز - به نقل از آناتولی، زلمای خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان طی مطلبی در حساب کاربری خود در صفحات اجتماعی اعلام کرد که اگر طالبان صلح نکند، ایالات متحده از تداوم دولت فعلی حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یک توافق بین‌المللی برای صلح در افغانستان وجود دارد، گفت: کشور‌ها به حمایت از افغانستان ادامه خواهند داد و رهبران سیاسی در افغانستان نیز باید از این فرصت برای پایان دادن به جنگ ۴۰ ساله در این کشور به خوبی استفاده کنند

خلیل‌زاد تصریح کرد که وجود وحدت سیاسی در افغانستان ضروری است.

نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور افغانستان اخیرا طی یک سفر دوره‌ای به آلمان، قطر، ازبکستان، تاجیکستان و افغانستان رفت.

در حالی که تلاش‌ها برای صلح به منظور ایجاد ثبات در افغانستان ادامه دارد، از طرف دیگر خشونت‌ها نیز به طور فزاینده‌ای ادامه دارد.

وزارت دفاع افغانستان روزانه از کشته شدن ده‌ها شبه نظامی گروه طالبان خبر می‌دهد. از سوی دیگر گروه طالبان نیز از ادامه حملات مسلحانه به پاسگاه‌های نیرو‌های امنیتی خبر می‌دهد.

این درحالی است که نیرو‌های خارجی تا آخر ماه سپتامبر از افغانستان خارج خواهند شد. همچنین روند گفت‌وگوی صلح میان هیئت‌های دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر کنفرانس استانبول با محوریت روند صلح افغانستان پس از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. در این نشست نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان با حضور نمایندگان کشور‌های مختلف و سازمان ملل متحد در مورد آتش‌بس در افغانستان و نظام آینده این کشور مذاکره خواهند کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: