تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

قیمت عجیب نان در سوپرمارکت؛ ۱۰۰ گرم ۳ هزار تومان

زمزمه‌های افزایش قیمت نان‌های سنتی در چند روز گذشته توجه‌ها را به قیمت نان‌های فانتزی یا نان‌های بسته‌بندی عرضه شده در سوپرمارکت‌ها جلب کرده است.

کد خبر: ۹۰۲۶۶
۱۰:۱۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰

قیمت عجیب نان در سوپرمارکت

دیدارنیوز ـ مصرف بالای نان و آسان شدن دسترسی به این ماده غذایی پرمصرف و پرتقاضا در تمام ساعات شبانه روز، سالهاست که عرضه نان در سوپرمارکت‌ها را در همه جای دنیا به امری عادی تبدیل کرده و در ایران نیز بسیاری از مردم که فرصت یا امکان تهیه نان تازه از نانوایی‌ها را ندارند، یا نان‌های خاصی مثل نان تست را در رژیم غذایی خود دارند، از سوپرمارکت‌ها نان می‌خرند. اما نان‌های سنتی سوپرمارکتی که نه گرم هستند و نه اغلبا تازه، به جای این که قیمت پایین‌تری از نان تازه داشته باشند، صرفا به دلیل هزینه بسته‌بندی و حمل، قیمتی بالاتر از نانوایی دارند. تست ۴۰۰ گرمی ۷ هزار تومان. هر بسته ۴۵۰ گرمی نان تافتون که ۳ عدد نان را شامل می‌شود ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان قیمت دارد در حالی که قیمت نان تافتون تازه در نانوایی‌ها یک هزار تومان است.

فراتر از نان‌های سنتی، دیگر انواع نان نیز در ماه‌های گذشته افزایش قیمت داشته و در حال حاضر هر بسته ۵۰۰ گرمی نان تست ساده بدون سبوس یا هر نوع افزودنی دیگری، حدود ۷ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. نان‌آوران، سحر و سه‌نان، برند‌های تولیدکننده‌ای هستند که سهم بیشتری از بازار نان‌های سوپرمارکتی را در اختیار دارند و به ویژه تنوع در محصولات برند نان‌آوران باعث شده در بیشتر سوپرمارکت‌ها چندین نوع از محصولات این برند در قفسه‌های نان خودنمایی کند، ولی مزرعه، هورسان، دکتر تلاش و های‌فود هم در بعضی از سوپرمارکت‌ها با رقبای قدرتمند خود در حال رقابت و افزایش تنوع محصولات هستند.

قیمت در بیشتر محصولات مشابه، نزدیک به هم است و محصولاتی که افزودنی‌هایی مثل مغز‌ها یا سبزیجات دارند و یا از غلات کامل و سبوسدار هستند قیمت بالاتری دارند.

قیمت بسته ۴۰۰ گرمی نان سوخاری تلاش ۲۲ هزار تومان و قیمت بسته ۷۰۰ گرمی نان تست پردانه هورسان ۲۰ هزار تومان تعیین شده است. بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر در زمینه نان‌های فانتزی قیمت هر ۱۰۰ گرم نان تا ۳ هزار تومان بالا رفته و از این نظر بازار نان فانتزی در حال رقابت شانه به شانه با نان‌های سنتی است.

قیمت عجیب نان در سوپرمارکت

برچسب ها: گرانی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر