تیتر امروز

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

دوترته واکسن "سینوفارم" چین را پس داد

"رودریگو دوترته"، رئیس‌جمهور فیلیپین که به خاطر زدن واکسن هنوز تأیید نشده سینوفارم مورد انتقاد قرار گرفته بود، از سفارت چین خواسته است هزار دوز اهدایی این واکسن را پس بگیرد.

کد خبر: ۹۰۱۶۱
۱۵:۴۷ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

دوترته واکسن

دیدارنیوز ـ به نقل از اسپوتنیک، روزنامه فیلیپینی Inquirer به نقل از دوترته نوشت: "ماجرا از این قرار است. من به سفیر چین گفتم که سینوفارم به خاطر انجام ندادن تست با انتقاد روبه‌رو شده است. من گفتم، لغوش کنید. همه واکسن‌ها را پس بگیرید، همه هزار دوز را. "

رئیس‌جمهور فیلیپین همچنین اظهار کرد واکسن سینوفارم را به اقتضای شرایط سلامت خود زده و پزشکان به او توصیه کرده بودند واکسن بزند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، دوترته اظهار کرد: پا جای پای من نگذارید. خطرناک است و، چون مطالعه‌ای انجام نشده، ممکن است برای بدن خوب نباشد. اجازه دهید من تنها کسی باشم که واکسن سینوفارم را زده.

دوترته از چین خواست فقط واسکن سینوواک را ارسال کند که برای استفاده آن در فیلیپین، چراغ سبز داده شده است.

فیلیپین چندین واکسن کرونا از جمله فایزر، جانسون اند جانسون، آسترازنیکا، اسپوتنیک وی روسیه و سینوواک چین را تأیید کرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر