تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

خبر خوش وزیر آموزش و پرورش درباره جمع‌آوری مدارس خشت و گِلی

وزیر آموزش و پرورش از جمع‌آوری مدارس با سازه خشت و گل خبر داد این در حالی است که در سال ۹۷ تعداد هزار مدرسه خشت و گلی داشته‌ایم.

کد خبر: ۹۰۱۱۶
۱۳:۲۴ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

وزیر آموزش و پرورش جمع‌آوری مدارس خشت و گِلی

دیدارنیوز ـ محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح بیش از هزار کلاس درس که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رییس‌جمهوری برگزار شد، گفت: در دولت تدبیر و امید هر روز ۲۸ کلاس درس تاسیس شد و ۱۶ هزار فضای آموزشی با ۸۱ هزار و ۵۰۰ کلاس درس به بهره‌برداری رسید. همچنین بودجه عمرانی کشور برای مدرسه‌سازی در سال ۹۹ افزایش ۷.۵ برابری داشت.

حاجی میرزایی ادامه داد: از سوی دیگر، ۱۰.۵ درصد از تعداد مدارس نیازمند به تخریب و بازسازی کاسته شد و در ۵ سال اخیر این تعداد از ۳۰ درصد کل مدارس به ۱۹.۵ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به ۲ برابر شدن کلاس‌های درس در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۹ افزود: متوسط سرانه آموزشی به ازای هر دانش‌آموزش از چهار و هشت دهم در سال ۹۲ به پنج و دو دهم در سال ۹۹ افزایش یافته است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد که تعداد جمعیت دانش‌آموزی همه ساله افزایش دارد و با ۸۰۰ هزار افزایش تعداد دانش‌آموز روبرو بودیم.

وی در ادامه به مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی اشاره کرد و گفت: اعتبارات از ۵۵۰ میلیون تومان در سال ۹۲ به ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۹ افزایش پیدا کرد و میزان اعتبارات دولتی در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۹، ۱۰ برابر شده است.

حاجی میرزایی درباره مشارکت مردم در طرح آجر به آجر توضیح داد: سال گذشته طرح آجر به آجر را برای مشارکت عمومی طراحی کردیم و تاکنون بیش از یک میلیون نفر از مردم با آورده‌های اندک به این نهضت بزرگ پیوستند.

وی همچنین اعلام کرد که در این دولت همه بخاری‌های نفتی در مناطقی که دارای زیرساخت گاز بود، جمع‌آوری و ۲۷۶ هزار کلاس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، هر روز ۸۹ کلاس از نظر سیستم گرمایشی ایمن و همه مدارش خشت و گلی جمع شد این در حالی است که در سال ۹۷ تعداد هزار مدرسه خشت و گلی داشتیم.

حاجی میرزایی گفت: امروز همه مدارس خشت و گلی با مدارس ایمن جایگزین شده است.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر