تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شوارای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...

در راستای تسهیل ارائه خدمات آموزشی به زندانیان بی‌سواد و کم‌سواد و در راستای اجرای تفاهم‌نامه «همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی»، سازمان نهضت سوادآموزی شیوه نامه «سواد آموزی زندانیان» را به جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

کد خبر: ۸۹۸۶۷
۱۱:۵۹ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

شیوه نامه سواد آموزی زندانیان

دیدارنیوز ـ برای اجرای این شیوه‌نامه، بر اساس مفاد تفاهم‌نامه و دستورالعمل نشست­های هماهنگی و اجرایی بین معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش و معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، تشکیل و برنامه ­ریزی لازم باید انجام شود. همچنین؛ با ابلاغ و ارسال این دستورالعمل تمام شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های قبلی مرتبط منتفی است.

گفتنی است؛ در راستای اهداف و سیاست‌های آموزشی و فرهنگی سازمان نهضت سوادآموزی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین سیاست‌های فرهنگی – تربیتی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و به‌منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی در زندان‌ها، ارتقای سطح سواد و افزایش قابلیت گروه‌های هدف، این تفاهم‌نامه بین دو سازمان، منعقدشده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه که کاهش بی‌سوادی، توسعه و تعمیق سواد و توانمندسازی زندانیان از اهداف آن است؛ برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی برای آموزش‌دهندگان واجد شرایط معرفی‌شده از سوی ادارات کل زندان‌ها، پشتیبانی و حمایت از مهارت‌آموزی در مراکز یادگیری محلی ایجادشده در زندان‌ها، آموزش زندانیان بی­سواد معرفی‌شده در بانک اطلاعاتی سازمان زندان‌ها از طریق واگذاری به افراد با تمکن­های واجد شرایط و پرداخت هزینه آموزش بر اساس قیمت تمام‌شده هراستان طبق قرارداد منعقده و ... از وظایف سازمان نهضت سوادآموزی است.

ارائه اطلاعات و مشخصات فردی زندانیان بی‌سواد و کم‌سواد به سازمان نهضت سوادآموزی جهت یادگیری، فراهم کردن فرصت آموزشی برای زندانیان بی‌سواد و کم‌سواد، فراهم آوردن زمینه ادامه تحصیل در صورت جابه‌جایی سوادآموزان زندانی، تأمین فضای آموزشی به‌منظور برگزاری کلاس‌های سوادآموزی در زندان‌ها و ... از وظایف سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی است که در این تفاهم‌نامه است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: زندانیان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: