تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه نحوه مقابله با واریانت‌های جدید کرونا هیچ تفاوتی با انواع قبلی ندارد، گفت: مهمترین راهکار در این زمینه رعایت دقیق اصول بهداشتی است.

کد خبر: ۸۹۵۶۹
۰۹:۴۸ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

نحوه مقابله با گونه‌های کرونا

دیدارنیوز ـ علیرضا ناجی، ویروس شناس در گفتگویی اظهار داشت: ماسک زدن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم حضور در تجمعات و نرفتن به مسافرت از مهمترین اصول بهداشتی برای مقابله با انواع واریانت‌های کرونا است.

وی ادامه داد: شناسایی حداکثر بیماران، انجام بیشتر تست‌های تشخیصی و شناسایی به موقع افراد در تماس با بیماران از دیگر اقدامات برای مقابله با بیماری کرونا است.

ناجی، درمان به موقع، اعمال به موقع مقررات اجتماعی و انجام واکسیناسیون را در مقابله با بیماری کرونا بسیار موثر دانست و ادامه داد: در شرایط فعلی که با بروز واریانت‌های جدید کرونا مواجه هستیم، باید اصول بهداشتی به دقت رعایت شود.

وی، فرار از سیستم ایمنی و بهتر چسبیدن به غشای سلولی را از جمله شاخص‌های واریانت هندی اعلام کرد و گفت: با ویروسی مواجه هستیم که هم سرعت و قدرت انتقال بیشتری دارد و هم می‌تواند از ایمنی حاصل موارد طبیعی یا حاصل از واکسن فرار کند.

کاهش قابل توجه مرگ و میر با تزریق واکسن کرونا

وی اظهار داشت: هرچند واکسن‌های موجود کرونا در مقابل واریانتی مانند آفریقای جنوبی تاثیر کمتری دارد، اما از موارد شدید بیماری و مرگ و میر به مقدار قابل توجهی جلوگیری می‌کنند پس برنامه واکسیناسیون عمومی باید با قوت ادامه پیدا کند.

این ویروس شناس گفت: به رغم اینکه با واریانت‌های مختلف ویروس کرونا مواجه هستیم، اما باید واکسیناسیون ادامه پیدا کند و چاره‌ای جز این کار نداریم.

وی بیان داشت: عملکرد واکسن نسبت به ویروس جهش یافته کرونا به احتمال فراوان، حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند، اما همچنان توصیه به زدن واکسن است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: