تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

دانشگاه "واشنگتن" اعلام کرد که تا پیش از ترم پاییز، تمامی دانشجویان و اساتید خود را در برابر کووید-۱۹ واکسینه می‌کند.

کد خبر: ۸۹۴۶۰
۱۳:۴۴ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

واکسیناسیون کامل دانشجویان و اساتید آمریکایی

دیدارنیوز ـ به نقل از کینگ‌فایو، دانشگاه ایالتی واشنگتن که این روز‌ها به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، نسبتا ساکت است، ترم دیگری از آموزش از راه دور را به پایان می‌رساند.

ولی این دانشگاه اعلام کرد که شرایط برای ترم پاییز پیش رو تغییر خواهد کرد چراکه دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه در برابر کرونا واکسینه می‌شوند.

"فیل وایلر" سخنگوی دانشگاه واشنگتن گفت: هدف ما این است که برای ترم پاییز تقریبا همه کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شوند. به این ترتیب، تمامی افراد در دانشگاه ما باید واکسن کرونا تزریق کنند.

در راستای حمایت از اعضای این دانشگاه برای واکسینه شدن، دانشگاه واشنگتن یک کلینیک واکسیناسیون نیز در دانشگاه احداث کرده است.

انتظار می‌رود تا پایان هفته آتی، ۳ هزار و ۵۰۰ تن از دانشجویان این دانشگاه حداقل یک دوز از واکسن کووید-۱۹ را در این مرکز دریافت کنند.

این دانشگاه گفته که تزریق واکسن‌های دیگر، مانند سالیان قبل همچنان دنبال می‌شود.

بیش از ۳۰ دانشگاه آمریکایی اعلام کردند که اگر دانشجویان در برابر "کووید-۱۹" واکسینه نشوند، اجازه ورود و بازگشت به کلاس‌ها را ندارند.

این الزام با تایید سازمان غذا و دارو آمریکا در تاثیرگذاری واکسن‌های کووید-۱۹ اجرا شده است.

از این رو، دانشگاه‌های کالیفرنیا به لیست موسساتی اضافه شدند که تزریق واکسن را اجباری می‌کنند.

این شرایط در حالی است که بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا در مورد اجرای دستور تزریق واکسن به دانشجویان و کارمندان خود اختلاف نظر دارند چراکه معتقدند واکسن، آزادی‌های شخصی، مذهبی و یا انتخاب‌های پزشکی افراد را از آن‌ها سلب می‌کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: