تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

نتایج یک بررسی در آمریکا نشان میدهد: اکسیژناسیون خون به بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ کمک میکند.

کد خبر: ۸۹۴۴۴
۱۳:۰۳ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

 اکسیژناسیون خون و بهبود بیماران مبتلا به نوع شدید کرونا

دیدارنیوز ـ درمان اکسیژناسیون خون به بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری شده اند، کمک میکند تا بهبود پیدا کرده بدون آنکه با عوارض جانبی یا پیامد‌های طولانی مدت همراه باشد.

بررسی‌ها نشان میدهد: تقریبا حدود ۷۰ درصد از بیمارانی که با این روش موسوم به اکسیژناسیون غشایی برون‌پیکری یا ECMO تحت درمان قرار گرفته اند از بیمارستان مرخص شده و بیش از ۹۰ درصد آنان سه ماه بعد در خانه بهبود پیدا کرده اند.

علاوه بر این، بیش از ۱۶ درصد آنان سه ماه پس از ترخیص از بیمارستان توانسته اند فعالیت روزمره و کاری خود را داشته باشند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: این درصد‌ها مشابه با درصد‌های استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای کمک به تنفس بیماران مبتلا به بیماری‌های ریوی از جمله کووید-۱۹ است.

به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، این یافته‌ها نشان می‌دهد که اکسیژن رسانی به خون ممکن است در درمان بیماران مبتلا به نوع شدید بیماری ناشی از کروناویروس که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان یا ICU بستری میشوند، مفید باشد و در مقایسه با دستگاه‌های تنفس مصنوعی خطر بیشتری برای بیمار ندارد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: