تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، مرز دوغارون واقع در شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی از روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه جاری تنها در بخش مسافری بین دو کشور ایران و افغانستان بسته شده است.

کد خبر: ۸۹۳۹۳
۱۰:۴۷ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

 مرز دوغارون توفق تردد مسافران

دیدارنیوز ـ بر این اساس هم‌اینک رفت و آمد‌های مسافری در گذرگاه مرزی دوغارون ممنوع شده، اما در بخش ترانزیت کالا، امور دیپلماتیک و جابه‌جایی کالا این معبر رسمی مرزی بین دو کشور ایران و افغانستان فعال است.

مسوولان استانی ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی روز یکشنبه در پاسخ به پرسشی اعلام کردند که این ستاد نقشی در ممنوعیت مورد اشاره نداشته و این اقدام مبتنی بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با هدف پیشگیری از انتقال سویه هندی ویروس کرونا صورت گرفته است.

مرز دوغارون به این ترتیب بخاطر افزایش تهدید سویه هندی ویروس کرونا و ممانعت از شیوع آن در کشور تا اطلاع ثانوی به روی مسافران بسته است.

پایانه مرزی و گمرک دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد همجوار با کشور افغانستان با قدمت ۱۰۰ ساله در زمره پنج گمرک برتر کشور و فعالترین گمرک خراسان رضوی پس از گمرک مشهد و تنها گمرک مستقل در این استان است که تمام ترانزیت کالا به افغانستان از طریق آن صورت می‌گیرد.

بیشترین حجم کار این گمرک، ترانزیت کالا از طریق بندرعباس است و کالا‌های تجار افغانستانی، پاکستانی و گاه هندی و دیگر ملل همسایه افغانستان از طریق کشور‌های حوزه خلیج فارس به گمرک‌های بندرعباس، بندر لنگه و دیگر گمرک‌های مرزی آن کشور‌ها منتقل و از آنجا به گذرگاه رسمی دوغارون ترانزیت می‌شود.

تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: مرز دوغارون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: