تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر، فرصت مغتنمی برای تبیین و تجلیل از نقش و سهم نیرو‌های این قشر در مسیر توسعه و تعالی جامعه است.

کد خبر: ۸۹۲۹۴
۱۴:۱۱ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

 اقدامات تامین اجتماعی روز کارگر

دیدارنیوز ـ سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز جهانی کارگر بیانیه‌ای صادر و در آن آورده است: یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر، فرصت مغتنمی برای تبیین و تجلیل از نقش و سهم نیرو‌های مولد و مجاهدت‌های این قشر در مسیر توسعه و تعالی جامعه است.

در ادامه این بیانیه آمده است: آرمان و غایت اصلی نظام مقدس اسلامی در حوزه حمایت از کارگران، رفع محرومیت از جامعه کارگری و زدودن آثار بی‌عدالتی و تکریم این بخش از جامعه است که بخش مهمی از این وظیفه، بر عهده سازمان تامین‌اجتماعی است که بیش از نیمی از جمعیت کشور را زیر چتر حمایتی خود گرد هم آورده و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با فعالان کسب و کار داخلی و بازار تولید ارتباط داشته و از محیط اقتصادی تاثیر پذیرفته و بر آن نیز تاثیر می‌گذارد.

این بیانیه می‌افزاید: مجموعه سازمان تامین‌اجتماعی و ارکان تشکیل دهنده آن در تمامی ادوار فعالیت خویش، تلاش داشته با اجرای دقیق ماموریت خود که توسعه عدالت اجتماعی و بازتوریع درآمد بین شاغلان دیروز و امروز جامعه کارگری است، در مسیر حمایت از فعالان اقتصادی و نیروی کار و تولید داخلی گام بردارد.

در سال جاری و در شرایطی که فشار‌های اقتصادی ناشی از تشدید تحریم‌های ناجوانمردانه و نیز شیوع جهانی بیماری کرونا، معیشت و سلامت همه اقشار جامعه و به ویژه نیرو‌های مولد و بازنشستگان و مستمری بگیران عزیز را هدف قرار داده است، سازمان تامین‌اجتماعی کوشیده است با تامین منابع مورد نیاز و فراتر از حد مسئولیت و ماموریت خود، از اقشار تحت پوشش خود در برابر ریسک‌های ناشی از این شرایط حمایت کند که از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه می‌توان به اجرای مرحله اول و دوم متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان با مشارکت و حمایت دولت و مجلس، توسعه خدمات و ظرفیت‌های درمانی به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار و مشارکت مجاهدانه همکاران بخش درمان این سازمان در ارائه خدمات به بیماران کرونایی، توسعه پوشش خدمات درمانی مورد تعهد از طریق حذف فرانشیز ارائه خدمات به بیمه‌شدگان و بازنشستگان در بیمارستان‌های دولتی شهر‌های فاقد امکانات درمانی اختصاصی و ... اشاره کرد.

در ادامه نیز نوشته شده است: در کنار این تلاش‌ها و به رغم همه دشواری‌ها و مشکلات موجود در زمینه تامین منابع، از حرکت در مسیر نوسازی و بازمهندسی نظام و سازوکار‌های ارائه خدمات نیز غافل نبوده‌ایم و با اجرای طرح‌هایی، چون طرح سی/هفتاد و تبدیل ۳۰ خدمت پرمخاطب سازمان به خدمات کاملا غیرحضوری و حذف بالع بر ۷۰میلیون مراجعه حضوری سالانه، اجرای طرح عظیم ملی نسخه‌نویسی الکترونیک، تسهیل شرایط توسعه پوشش بیمه‌ای به اقشار فاقد این پوشش و شاغلان مشاغل نوپدید و اینترنتی، اجرای طرح مدیران آینده با هدف شایسته‌گزینی و استفاده مناسب از ظرفیت‌های داخلی سازمان و... تلاش داشته‌ایم خدمات خود به بیمه‌شدگان، کارفرمایان و بازنشستگان و مستمری‌بگیران گرانقدر را متناسب با شان و منزلت مخاطبان و ذی‌نفعان، تسهیل کرده و توسعه بخشیم.

در پایان نیز آمده است: مدیران و کارکنان سازمان تامین‌اجتماعی، در روز جهانی کارگر با نکوداشت زحمات همه اقشار مولد کشور که لشکریان پیاده‌نظام توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور به شمار می‌روند و قدردانی از مجاهدت، صبوری و فداکاری این قشر در تمامی عرصه‌ها، امید دارند در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به نام "سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامیده شده است، افتخار آن را داشته باشیم که در مسیر حمایت و پشتیبانی از فعالان تولید داخلی و مانع‌زدایی از مسیر تولید و سازندگی، در چارچوب ماموریت و مسئولیت‌های محوله به سازمان تامین‌اجتماعی گام‌های موثرتری برداشته و در حمایت از شاغلان و فعالان این عرصه، مشارکتی جدی و همه‌جانبه داشته باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: