تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

تحقیقات موید غفلت‌های فراوان در مقطع فوت مارادونا، اسطوره محبوب دنیای فوتبال بوده است.

کد خبر: ۸۹۲۸۷
۱۳:۵۳ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

باورنکردنی؛ دستی دستی مارادونا را کشته اند!

دیدارنیوز - حواشی فوت نابهنگام مارادونا هنوز تمام نشده است. مارادونا که به تازگی از بیمارستان مرخص شده، در ماه نوامبر و در سن ۶۰ سالگی، در خانه خود بر اثر نارسایی قلبی درگذشت. در این چند ماه پس از مرگ مارادونا، اعضای خانواده و دوستان نزدیک او از عملکرد نامناسب کادر پزشکی شکایت کرده و مدعی شدند این اسطوره آرژانتینی باید مدت طولانی تری در بیمارستان بستری می‌شده است.

اکنون نتایج تحقیقات منتشر شده که نشان می‌دهد اگر مارادونا بهتر از سوی کادر پزشکی مراقبت می‌شد شانس بیشتری برای زنده ماندن داشت،  اما این مراقبت‌ها ناکافی ناقص و توام با بی احتیاطی بوده است.

تحقیقات نشان داد که پزشکان شخصی مارادونا به وضوح می‌دانستند که این وضعیت می‌تواند منجر به مرگ شود، اما نسبت به شرایط بی تفاوت بوده و رویکرد خود را تغییر ندادند. آن‌ها سلامتی بیمار خود را به دست شانس سپرده بودند.

پزشکان اصرار داشتند که خود مارادونا خواستار مرخص شدن از بیمارستان و بازگشت به خانه اش در تیگرس شده است. با این حال این تحقیقات موید آن است مارادونا در آن زمان به طور کامل از سلامت ذهنی برخوردار نبوده و بنابراین شرایط تصمیم گیری در مورد سلامتی و مراقبت از خود را نداشته است.

تکان دهنده‌ترین قسمت این تحقیقات نشان داد که آمبولانس ۱۲ ساعت پس از نشان دادن اولین علائم نارسایی عضو مارادونا در محل حاضر شده است.  در بخشی از تحقیقات آمده است: "مارادونا حداقل ۱۲ ساعت قبل از ساعت ۱۲:۳۰ در تاریخ ۲۵/۱۱/۲۰۲۰ در حال مرگ بوده و این بدان معناست که او پیش از علائمی آشکار از یک دوره بیماری طولانی مدت را نشان داده است؛ بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که بیمار قبل از ساعت ۱۲:۳۰ مورد معاینه قرار نگرفته است. "

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: