تیتر امروز

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

کدخدایی: ما کار خود را می‌کنیم/ میز شورای نگهبان مدارک برخی ثبت‌نام کنندگان را تحویل نمی‌گیرد

به دنبال ابلاغیه شورای نگهبان که در آن شرایطی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته بود و دولت و شخص رییس جمهوری با آن مخالفت کردند، خبرهایی به دیدارنیوز رسیده که میز شورای نگهبان مستقر در محل ثبت...
داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو
گزارش میدانی دیدار از واکسیناسیون سالمندان

داستان‌های واکسیناسیون سالمندان؛ از بی برنامگی تا دریافت واکسن در خودرو

ساعت حدود دو را نشان می‌داد؛ صدای وانتی‌هایی که تلاش می‌کردند با صدای بلند مردم را به خرید تشویق کنند در میان همهمه سالمندانی که برای دریافت واکسن به خانه سلامت فرمانفرمانیان آمده بودند، گم...
مدیرکل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی:

مدیرکل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۲۴.۶ درصد کل افراد مقیم و پرسنل مراکز بهزیستی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: متاسفانه سرعت واکسیناسیون در این مراکز با برنامه پیش‌بینی‌شده ستاد ملی مدیریت کرونا منطبق نیست.

کد خبر: ۸۹۲۸۵
۱۳:۴۵ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

 واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی

دیدارنیوز ـ مصطفی سراج روز شنبه در فایل صوتی افزود: به طور میانگین اگر آمار واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی را با آمار دو روز قبل مقایسه کنیم که ۲۲.۵ درصد بوده و اکنون به ۲۴.۶ درصد رسیده، به طور میانگین آمار ما هر روز یک درصد افزایش پیدا می‌کند و نکته قابل تامل این است که اگر واکسیناسیون بخواهد با این شتاب انجام شود و دانشگاه‌های علوم پزشکی این سرعت را داشته باشند به معنای این است که واکسیناسیون مرحله اول مراکز توانبخشی ۷۵ روز طول خواهد کشید.

وی گفت: این سرعت با برنامه پیش‌بینی‌شده ستاد ملی مدیریت کرونا منطبق نیست بنابراین درخواست داریم که سرعت واکسیناسیون را افزایش دهند و همکاران وزارت بهداشت استان‌هایی را که از واکسیناسیون عقب هستند را سئوال کنند و این موضوع رسیدگی شود. با توجه به مصاحبه اخیر مسئولان وزارت بهداشت که اعلام کردند مرحله اول واکسیناسیون در حال لکه‌گیری است امیدواریم همه افراد مقیم و پرسنل مراکز در کوتاه‌ترین زمان ممکن، واکسن مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: تا ظهر روز جمعه دهم اردیبهشت امسال، ۱۷ هزار و ۴۸۱ نفر دوز مرحله اول را دریافت کردند. این تعداد ۲۴.۶ درصد کل افراد مقیم و پرسنل مراکز را در برمی‌گیرند. همچنین تعداد ۱۰ هزار و ۸۹۸ نفر نیز دوز مرحله دوم را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: در مقایسه عملکرد استان‌ها، کمترین تزریق واکسن نسبت به افراد مقیم و پرسنل مراکز به ترتیب مربوط به استان‌های گلستان، خراسان شمالی، اصفهان و فارس است. متاسفانه در دو استان گلستان و خراسان شمالی این آمار حتی به پنجاه درصد نیز نرسیده است. بیشترین میزان واکسیناسیون به ترتیب مربوط به استان‌های لرستان، خوزستان، آذربایجان شرقی و یزد است.

سراج اضافه کرد: نظر به اینکه واکسیناسیون سایر گروه‌ها اعم از افراد دارای معلولیت ذهنی و جسمی و افراد دارای اختلالات روان در استان‌ها آغاز شده، از این به بعد گزارش‌ها در سه بخش به تفکیک کل افراد مقیم، سالمندان و سایر گروه‌ها ذکر می‌شود. آمار سالمندانی که در مراکزی مانند مراکز افراد دارای اختلالات روان و معلولیت جسمی بودند و قبلا در گروه سالمندان محاسبه می‌شد، از این به بعد در بخش سایر گروه‌ها ذکر می‌شود.

۱۷ هزار و ۴۸۱ نفر در مراکز بهزیستی، دوز مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کردند و در مجموع ۷۵ هزار نفر در مراکز بهزیستی به سر می‌برند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: