تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.
مدیر سلامت جمعیت خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد

مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه آمار ابتلاء مادران باردار نسبت پیک قبلی افزایش یافته و این موضوع باعث نگرانی است، گفت: با توجه به آمار موارد مثبت مادران باردار و اینکه میزان ابتلاء آن‌ها معادل سایر افراد است.

کد خبر: ۸۹۲۵۰
۱۲:۲۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

افزایش ابتلاء مادران باردار به کرونا

دیدارنیوز ـ محمد احمدیان اظهار کرد: مرحله چهارم غربالگری کرونا به زودی به اتمام می‌رسد، اما مادران باردار و سالمندان بالای ۶۰ سال به صورت مداوم غربالگری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مادران باردار در صورت بروز علایم خطر به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند، گفت: طی ماه‌های گذشته موارد پر خطر از مراکز ۱۶ ساعته به بیمارستان‌ها معرفی می‌شدند، اما مادران باردار که نیاز به مراقبت ویژه‌تری دارند در کلینیک ویژه بیمارستان قائم (عج)، هاشمی نژاد، سیدی، ولیعصر (سپاه) با حضور مختصصین عفونی و زنان و سایر تخصص‌های مورد نیاز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: ۶۴ درصد سالمندان مناطق تحت پوشش دانشگاه شناسایی و مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند و با سایر سالمندان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی امکان ارتباط و غربالگری وجود نداشت.

احمدیان با بیان اینکه بیماران زمینه‌ای و سالمندان تحت برنامه قرنطینه معکوس قرار گرفتند، عنوان کرد: پروتکل نحوه واکسیناسیون کرونا به سالمندان نیز به زودی اعلام می‌شود تا براین اساس سالمندان نیز واکسینه شوند.

وی بیان کرد: با توجه به آمار موارد مثبت مادران باردار و اینکه میزان ابتلاء آن‌ها معادل سایر افراد است، اما عوارض بدتری را تجربه می‌کنند، اطلاع رسانی گسترده‌ای از طریق رسانه‌های گروهی به ویژه صدا و سیما انجام می‌شود، زیرا آمار ابتلاء مادران باردار نسبت پیک قبلی افزایش یافته و این موضوع باعث نگرانی است.

به گزارش وبدا، احمدیان ابراز کرد: عموم مردم می‌توانند برای آشنایی با مراکز ۱۶ ساعته کرونا و خدماتی که می‌توانند دریافت کنند به شماره تلفن ۱۹۱ تماس گرفته و از کارشناسان اطلاعات لازم را دریافت کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: