تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند
دیدار ۱۴۰۰؛ گفت‌وگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

اسحاق جهانگیری؛ مهاجمی که بد دفاع می‌کند

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه سوم به اسحاق جهانگیری پرداخته است.
در نامه مقتدایی به حاجی میرزایی مطرح شد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت فعلی شیوع کرونا گفت که با توجه به برگزاری کلاس‌های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم‌های گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می‌تواند مدنظر قرار گیرد.

کد خبر: ۸۹۲۲۰
۱۱:۰۷ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

عباس مقتدایی امتحانات نهایی دانش آموزان

دیدارنیوز ـ متن نامه عباس مقتدایی نماینده اصفهان به محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

«جناب آقای حاجی میرزایی
وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام و احترام

اعلام آن وزارتخانه مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم پایه‌های نهم و دوازدهم، باعث ایجاد نگرانی برای دانش آموزان و خانواده‌های مکرم آنان شده است. این درحالی است که موج چهارم شیوع کرونا فراگیر شده، که این مساله قطعا باعث افزایش احتمال ابتلا به کرونا و طبیعتا ایجاد خطر برای دانش آموزان، خانواده‌ها و کادر اداری آموزشی می‌گردد.

با توجه به برگزاری کلاس‌های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم‌های گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می‌تواند مدنظر قرار گیرد. قطعا یکی از دغدغه‌های وزارت آموزش و پرورش در برگزاری حضوری امتحانات، رعایت مبحث مهم عدالت آموزشی است. دانش آموزان و کارشناسان متعددی اظهار می‌دارند که راه حل‌های گوناگونی در راستای رعایت عدالت آموزشی و غیرحضوری برگزار شدن امتحانات وجود دارد؛ که به نظر می‌رسد این نظرات قابل بررسی است.

در همین راستا پیشنهاد می‌شود آن وزارتخانه با قید فوریت کمیته‌ای تشکیل و با دعوت از کارشناسان، صاحب نظران و دانش آموزان، طرح‌ها و پیشنهادات مربوطه را بررسی و اجرایی نماید.

در همین راستا با عنایت به درخواست مکرر دانش آموزان، خانواده‌ها و صاحب نظران، ضمن تاکید مجدد بر اولویت برگزاری غیرحضوری امتحانات، مستدعی است دستور فرمایید در اسرع وقت کمیته مربوطه تشکیل و پیشنهادات و راه حل‌ها بررسی شود و اینجانب را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع نمایند.

نگرانی‌های جدی موجود برای دانش آموزان و خانواده‌ها و همچنین عدم اهتمام جدی آن وزارتخانه بر تبیین صحیح و اقناعی تصمیمات خود و عدم اطلاع رسانی مستدل و منطقی، قطعا باعث افزایش نگرانی‌ها خواهد شد.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می‌نماید.»

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: