تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از تزریق دوز دوم در ۲۸ روز آینده خبرداد و گفت: تزریق سوم نیز پس از ۲۸ روز از تزریق دوز دوم انجام می‌شود.

کد خبر: ۸۹۲۱۰
۱۰:۴۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

تزریق دوز دوم واکسن ایرانی و کوبایی

دیدارنیوز ـ پرویز قزلباش شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران به صورت ویدئو کنفرانس گفت: با اجرای محدودیت‌های تردد و فعالیت اصناف بیماری کرونا در استان باید کرونا در استان کاهش یابد، ولی تاکنون روند کاهش نداشته است.

وی با بیان اینکه ۷۱۱ نفر در حال حاضر در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهار کرد: هر چه رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد، میزان بیماری کاهش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: افراد بسیاری برای دریافت واکسن ایرانی – کوبایی ثبت‌نام کردند، اما باید شرایط لازم را برای دریافت واکسن داشته باشند و واکسینه کردن ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر در روز است.

قزلباش از تزریق دوز دوم در ۲۸ روز آینده خبرداد و تاکید کرد: دوز سوم نیز پس از ۲۸ روز از تزریق دوز دوم انجام می‌شود.

وی ابراز داشت: از روز سه شنبه واکسیناسیون بالای ۸۰ سال در استان آغاز و استقبال خوبی شده و تا کنون به چهار هزار نفر ترزیق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز داشت: ضروری است مردم از منابع رسمی و علمی اطلاعات واکسن را کسب کنند.

قزلباش با بیان اینکه ت ا کنون هزاران واکسن در گروه‌های مختلف شغلی در استان زنجان تزریق شده و عارضه قابل توجهی در استان گزارش نشده است، افزود: طی روز‌های اینده بیماری کرونا در استان کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: کارآزمایی بالینی واکسن کوبایی- ایرانی به طور رسمی دیروز شروع شد که سه هزار نفر مشارکت دارند تا ایمنی این واکسن در ایران هم تایید شود و دولت به دنبال وارد کردن واکسن‌های مورد تایید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: تنها راه رهایی از بیماری کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: