تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی البرز

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با ابراز نگرانی در خصوص سویه‌های جدیدی که نمونه‌هایی از آن‌ها در برخی از استان‌های کشور مشاهده شده، گفت: گفته می‌شود سویه‌های جدید قدرت انتشار بیشتری در مقایسه با قبلی‌ها دارند و ممکن است در مقابل واکسن هم مقاومت داشته باشند یعنی حتی امکان دارد کسی که قبلاً واکسن کرونا زده، باز هم به این بیماری مبتلا شود.

کد خبر: ۸۹۱۹۵
۱۰:۱۹ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

واکسیناسیون کرونا ۷۵ ساله‌ها

دیدارنیوز ـ مهرداد بابایی در گفتگویی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۹۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر به دلیل ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: هر چند وضعیت شیوع کرونا در استان تا حدی تثبیت شده، ولی هنوز از تعداد بستری‌های بیمارستان و مراجعان سرپایی کم نشده و آمارفوتی‌ها هم همچنان دو رقمی است.

وی افزود: تا زمانی که تعداد مراجعین سرپایی کاهش نیابد، نمی‌توان به کم شدن آماربستری‌ها و فوتی‌ها امیدوار باشیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه در شرایط موجود چاره‌ای جز ادامه محدودیت‌های سختگیرانه نداریم، توضیح داد: برای اینکه بتوانیم ویروس را کنترل کنیم باید محدودیت‌های اعمال شده برای صنوف ادامه داشته باشد و مردم هم بیش از پیش پروتکل‌ها را رعایت کنند.

بابایی با ابراز نگرانی در خصوص سویه‌های جدیدی که نمونه‌هایی از آن‌ها در برخی از استان‌های کشور مشاهده شده، گفت: گفته می‌شود سویه‌های جدید قدرت انتشار بیشتری در مقایسه با قبلی‌ها دارند و ممکن است در مقابل واکسن هم مقاومت داشته باشند یعنی حتی امکان دارد کسی که قبلاً واکسن کرونا زده، باز هم به این بیماری مبتلا شود.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اجرای برنامه واکسیناسیون در استان افزود: از هفته پیش واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال شروع شده و به محض اتمام آن، افراد بالای ۷۵ سال واکسینه خواهند شد.

این مسئول گفت: زمان و مرکزی که این افراد باید برای تزریق واکسن به آن مراجعه کنند، از طریق دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: