تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

کارشناس هواشناسی گفت: برای امروز و فردا هشدار رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ را در شمال تهران، البرز، سیستان و بلوچستان و چندین استان دیگر پیش‌بینی می‌کنیم.

کد خبر: ۸۹۱۷۵
۰۹:۲۷ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

هشدار هواشناسی

دیدارنیوز ـ کبری رفیعی درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: از امروز شاهد افزایش بارش‌های بهاری و باد شدید در بسیاری از شهر‌ها هستیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز سامانه بارشی در شمال غرب تقویت شده و علاوه بر اردبیل و آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان در مناطقی از ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی نیز بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

وی گفت: آسمان تهران امروز صاف و بعد از ظهر با افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

رفیعی ادامه داد: امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت هشدار رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، خیزش گردوخاک و احتمال تگرگ را در کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز و شمال تهران پیش بینی می‌کنیم.

به گفته رفیعی در روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت تهران، البرز، نیمه شرقی سمنان، مازندران، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و شمال خراسان جنوبی بارش پراکنده باران رعد و برق و باد شدید موقتی ادامه خواهد شد.

وی گفت: اثر مخاطره این وضعیت احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مستعد، احتمال وقوع تگرگ، وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک، شکستن درختان، احتمال آسیب به سازه‌های سست اعلام شده است.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: سازمان هواشناسی ضمن توصیه به هموطنان بابت اجتناب در تردد و اسکان در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و چرای دام‌ها در مراتع مرتفع و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، تحکیم سازه‌های موقت بر مدنظر قرار دادن این موارد تاکید کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: