تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه سایر ارگان‌ها برای جلوگیری از تلف شدن جوجه‌های یک‌روزه در مرز باید اقدام کنند، گفت: با تشکیل قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا، از ورود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هندی در مرز‌ها جلوگیری شده است.

کد خبر: ۸۹۱۱۳
۱۵:۰۹ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰

پلیس ناجا تلف شدن جوجه‌های یک‌روزه

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی، با بیان اینکه مرزبانی ناجا مقابله با قاچاق جوجه یک روزه را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی مرزبانی مقابله بی امان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ است، در این راستا در دو سال گذشته آمار و ارقام نشان می‌دهد، مرزبانان همه ساله ۲ الی ۳ میلیون انواع جوجه یک روزه قاچاق را کشف کردند.

وی با تأکید بر نقش سایر ارگان‌های ذیربط در این زمینه، افزود: علیرغم مشقت‌های فراوان همرزمان ما در مرز‌ها پس از کشف جوجه‌های یک روزه، متاسفانه سایر ارگان‌های متولی برای جمع آوری آن‌ها اقدامی انجام نمی‌دهند و جوجه‌های کشف شده تلف می‌شوند که می‌توان با جا به جایی سریع از تلف شدن آن‌ها جلوگیری کرد و به چرخه تولید برگرداند.

سردار گودرزی ادامه داد: کنترل و نظارت لازم توسط متولیان امر ضعیف است و با وجود دلالان، فراز و فرود‌هایی در این موضوع صورت می‌پذیرد، خروج جوجه‌های یک روزه توسط کولبران در مقابل تولید آن‌ها در کشور زیاد قابل اعتنا نیست و بسیار ناچیز است لذا با توجه به وظیفه مرزبانان در این زمینه، ما مأموریت خود را ادامه می‌دهیم و به طور جد با قاچاق جوجه در مرز‌ها مقابله خواهیم کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در بخش دیگر گفت و گوی خود به نقش مرزبانی در تحقق شعار سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زادیی ها" اشاره کرد و گفت: مبارزه با کالای قاچاق جزء اولویت‌های اصلی مرزبانی در مرز‌ها بوده و در این زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون روند کشفیات قاچاق در مجموعه مرزبانی صعودی بوده است.

سردار گودرزی با اشاره بر اینکه مبارزه با قاچاقچیان جدی و همه جانبه است و در این موضوع از تمامی ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: در این زمینه ضربات سنگین و مهلکی به قاچاقچیان و سوداگران مرگ وارده شده و مرزبانان توانستند از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷ تن انواع مواد مخدر را که عمدتا در مرز‌های جنوب شرقی و در درگیری با قاچاقچیان بوده است، کشف کنند.

جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات

وی بر اهتمام مرزبانان بر جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات به کشور تأکید و خاطرنشان کرد: با اقدامات موثر اطلاعاتی، مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی و شکاری در مناطق مرزی شمال غرب کشور کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۷۵ درصدی در این زمینه هستیم، این موضوع نشان از اشراف و تسلط اطلاعاتی مرزبانان بر حریفان، قاچاقچیان کالا، سلاح و مهمات و سوداگران مرگ می‌باشد که در مرز‌ها انجام می‌شود.

جلوگیری از ورود اتباع خارجی به کشور

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه بر تشدید اقدامات کنترلی در مرز‌های جنوب شرق و جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونای هندی و مصوبه ستاد مقابله با کرونا، در اجرای ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح و اوامر فرمانده نیروی انتظامی، قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مرز‌های کشور فعال و تشکیل شد.

سردار گودرزی ادامه داد: همه توان در این زمینه معطوف شده تا با هماهنگی نیرو‌های مسلح و اقدامات اطلاعاتی، اجازه ندهیم کسانی که مبتلا به ویروس منحوس کرونا هستند از طریق مرز‌های جنوب شرقی و جنوبی به کشور ورود کنند.

وی تصریح کرد: اقدام اصلی قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا مبارزه با مترددین غیرمجاز در نوار مرز است، در این رابطه طی چند روز گذشته از بدو تشکیل این قرارگاه از ورود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی به کشور در مرز‌ها جلوگیری شده و اتباع دستگیر شده با سازوکار، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حقوق شهروندی به کشور مربوطه بازگردانده شدند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه از ظرفیت وزارت کشور، کمیته امنیت دریانوردی، هلال احمر و استانداران برای مقابله با ورود اتباع خارجی به کشور و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: عزم جدی مرزبانی برای تشدید اقدامات کنترلی در مرز‌های جنوب شرق و جنوبی افزایش پیدا کرده است و با ورود غیرمجاز به مرز‌ها ایران اسلامی برخورد خواهیم کرد.

وی به مرزنشینان توصیه کرد: تا بهبود وضعیت سلامت، مرزنشینان عزیز مراعات کنند و از مراوده با مرزنشینان کشور‌های همسایه در مرز‌های جنوب شرق و در حوزه دریا خودداری کنند تا بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم و به فضل الهی سلامت مردم تحقق پیدا کند.

برچسب ها: پلیس ناجا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: